Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamiladam

Awaria nowego komputera

Polecane posty

Mam problem z nowym komputerem dostałem go 6dni temu a wczoraj przestał działać, prawdopodobnie spalił się zasilacz, gdyż podczas gry coś strzeliło w kompie i natychmiast się wyłączył i nie chciał włączyć. I tu mam problem reklamować u producenta czy u sprzedawcy. Tylko ze sprzedawcą jest problem, gdyż kompa dostałem w zasadzie wymiany na nowy, po trzech awariach z rzędu starego kompa (najpierw siadł napęd, po powrocie z serwisu w sklepie działał a u mnie spaliła się grafika, po wymianie grafiki za tydzień padł dysk HDD) i nie chciałbym już go męczyć bo i tak na mnie stracił dał mi rabat 50zł na gry oraz dał mi myszkę za 70dych oraz słuchawki za 30dychy. Jak sądzicie co z tym zrobić.

PS. Mam jeszcze pytanie czy możliwe że z gniazdkiem jest coś nie tak np. złe napięcie i mi wszystko psuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że jeszcze na Tobie zarobił. Marże na sprzęt tego typu są spore, zwłaszcza w mniejszych sklepach. Nikt nie będzie dokładał do interesu. Reklamuj to u sprzedawcy. Wygląda mi na to, że owy sprzedawca wcisnął Tobie jakiś wyrób pirotechniczny zamiast zasilacza. Możesz podać pełną (łącznie z zasilaczem) konfigurację sprzętową kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam nazwy zasilacza a ni jego mocy. Dodam że komputer strasznie wył.

Intel core i5 650

Palit GeForce GTS 250 1gb

4gb ramu ddr3 1333mhx

Samsun 1tb

Ps. Dodam jeszcze że to komp firmy NTT o nazwie Ntt Home L 926g MEx-A024, zas obudowa nazywa sie 3337-A11/Codgen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam nazwy zasilacza a ni jego mocy. Dodam że komputer strasznie wył.

Intel core i5 650

Palit GeForce GTS 250 1gb

4gb ramu ddr3 1333mhx

Samsun 1tb

Ps. Dodam jeszcze że to komp firmy NTT o nazwie Ntt Home L 926g MEx-A024, zas obudowa nazywa sie 3337-A11/Codgen

Gdy scagniesz bok kompa znajdziesz na gornym lewym rogu zasilacz na nim powinna byc nazwa i model.Chyba,ze tak ci sie spalil ,ze nie da sie nic przeczytac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 3 awarie z rzędu starego kompa. Jest możliwość że z gniazdkiem lub listwą zasilającą jest coś nie tak.

PS. A jeszcze jedno gdzie reklamować u sprzedawcy czy u producenta.

PS2. Jeśli to nie listwa\gniazdko to co mogło być z tym starym kompem- 8 mies działał a później 3 awarie z rzędu, i jeszcze to że na sklepie chodził a u mnie cały monitor w paski i jutro znów lecimy reklamować do sklepu. Dodam że odczekałem 2godz od sprawdzenia w sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to ta obudowa z nerwów już nie sprawdzałem. Ale 420w powinno zasilić tego kompa chyba że zasilacz sznycel jakiś

PS. Teraz gdy tak jakby co próbowałem włączyć kompa. Włączyłem listwę. Podłączyłem kabel zasilający. Kliknąłem przycisk POWER i komputer się zatrząsł jakby chciał sie uruchomić, sprawdziłem drugi raz i to samo :huh: dopiero za trzecił ani się nie włączył ani zatrząśł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 420W tak, ale Codegeny mają to do siebie, że palą siebie (i inne części) dosyć często. Można by powiedzieć, że czerpią z tego jakąś perwersyjną przyjemność. No niestety, ale prawda jest taka, że Codegena zasilaczem nazwać nie można. Używanie ich w każdych warunkach jest niebezpieczne dla kompa i danych, Ty się lepiej ciesz, że do tej pory nie miałeś problemów z gwarancją, bo jeśli coś jest spalone przez zasilacz, to serwis może uznać, że stało się to z winy użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz chciałbym zachować dysk twardy oraz nie instalować od nowe systemu. Trzeba byłoby jeszcze zakupić nowy komp a ja mam dosyć problemów. I mam pytanie czy jak zareklamuje o sprzedawcy to mogę zażądać naprawy (wymiany zasilacza na nowy) w wyznaczonym przez siebie punkcie. Wiesz nie mam tam jakiś bardzo ważnych danych po prostu nie chciałbym 3 raz w miesiącu instalować systemu, programów i ogólnie wszystkich gier. Po za tym dodam że nie miałbym ochoty na przechodzenie wszystkich operacji specjalnych w codzie 6 na weteranie od nowa (ci co grali w nowego cod mw2 wiedzą o co mi chodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ntt.pl/index.php?c=1113&l=pl&

Do świadczenia gwarancyjnych usług serwisowych uprawnione przez Gwaranta są wyłącznie: Serwis Centralny NTT System oraz Autoryzowane Punkty Serwisowe Komputerów NTT (APS) zwane tutaj SERWISEM.

Wykaz Serwisów NTT w Polsce, dołączony jest do dokumentacji komputera oraz dostępny na witrynie internetowej www.ntt.pl.

Dodatkowe informacje na temat najbliższych Serwisów można uzyskać pod tel. (0 prefix 22) 773-62-10 (pon.-pt. w godz. 9-17).

Uszkodzenia komputerów NTT są naprawiane przez APS NTT. Żaden sprzedawca nie ma prawa w nich grzebać.

Naprawa polega na wymianie podzespołów na identyczne, ale sprawne.Serwis nie ma prawa zmienić nic w konfiguracji.

Dyskusja na temat "usprawniania" komputera z hipermarketu (lub innego "gotowca") nie ma żadnego sensu.

Ja bym próbował oddać ten złom (z tytułu: "niezgodność towaru z umową"), i za odzyskane pieniądze kupił coś działającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...