Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vincenzo

Połączenie 4 partycji dysku w 1

Polecane posty

Witam, otóż mój znajomy ma problem a ja sam za bardzo nie wiem jak go rozwiązać. Otóż kolega ma jeden dysk twardy podzielony na 4 partycje - C,D,E,F. Wykorzystuje tylko partycje C która ma ok. 110 GB pamięci (cały dysk 500). Reszta dysków widnieje jako niesformatowana. Wcześniej wszystko było w porządku ale sam zaczął się coś bawić w dzielenie dysków a teraz ani on ani ja nie mamy pojęcia jak je połączyć. I teraz moje pytanie. Czy wystarczy, że pozostałe 3 dyski sformatuje a następnie połączę ja programem np. Partition Magic (czy jakoś tak)? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety, ale trzeba będzie użyć zewnętrznych programów. Nada się wspomniany Partition Magic, ale ja polecam GParted (w przeciwieństwie do PM jest całkowicie darmowy). Usuwasz niepotrzebne partycje i powiększasz tą pierwszą. Na stronie GParted powinien być tutorial mówiący co jak zrobić. Któraś z wersji LiveCD GParted zawiera bug i źle współpracuje z partycjami NTFS, ale będzie to zaznaczone na stronie. Po powiększeniu partycji obowiązkowo należy sprawdzić dysk, gdy tylko Windows o to poprosi (podczas pierwszego rozruchu po zmianie rozmiaru).

Przenoszę do programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...