Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kakashi1994

Pci-e 1.0, a pci-e 2.0

Polecane posty

Witam. Postanowiłem zrobić upgrade PC o nową płytę główną, ponieważ ta której używam obsługuje tylko AGP. Póki co nie będę kupował karty graficznej, gdyż ta płyta ma zintegrowany, lecz słaby układ graficzny intela. Przeglądałem jednak karty graficzne i zaciekawiła mnie sprawa pci-e 2.0. Płyta główna którą zamierzam zakupić nie posiada złącza w wersji 2.0, a więc w mojej głowie zrodziło się pytanie czy będzie jakaś różnica wydajności, a może te pci-e 2.0 to "Pic na wodę". Wiem, iż różnicą w tych wersjach jest ilość dostarczanego zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daridar - chyba jest coś nie tak z twoją logiką. Oczywiście że da się podłączyć wydajną kartę do gniazda PCIE 1.0 różnicą jest tylko to że będzie o 4GB/s wolniejsza niż na PCIE 2.0 czego autor i tak nie odczuje, oraz poborem prądu (chyba).

Ja to wiem ze swojego przykładu jak miałem PCI-E 1.0 i podłączyłem Geforca 8600 GTS To pożal się boże ;/

A na takiej samej konfiguracji tylko płyta z PCI-E 2.0 i chodziło odrazu lepiej i co ty na to?

@Edit A co do wydajnych kart graficznych podłącz pod PCI-E 1.0 Radeon 5850 i zobacz;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy PCI-E 1.0, a 2.0 są dwie - pierwsza to ilość prądu, który może być podany bezpośrednio przez slot PCI-E, a druga to szybkość. Karta PCI-E 2.0 będzie działać pod PCI-E 1.0, ale może działać zauważalnie wolniej. Jest jeszcze coś takiego jak PCI-E 1.0a i z tym złączem są największe numery. Jest raczej niespotykane, ale współczuję ludziom, którzy trafili na płytę z tym gniazdem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...