Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ktos340

Błąd Disk boot failure

Polecane posty

Mianowicie chciałem sobie włączyć mój drugi komputer. W momencie, kiedy wylicza mi RAM pojawia mi się błąd:

Boot from CD/DVD

DIST BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Próbowałem włożyć jakąś płytę, ale nic się nie działo. Proszę o szybką pomoc.

Temat zmieniłem ponieważ łamał wszelkie zalecenia dotyczące poprawnego tytułowania tematów. Gratuluję, niewielu osobom się to udaje.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIST BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

To normalne.

To znaczy w komputerach bez dysku twardego taki komunikat zawsze pojawia się przy starcie.

Rozumiem że pracujesz na Linuksie (Live CD) i przez przypadek wyjąłeś płytę, a teraz nie umiesz jej włożyć? tak?

PS wyjęcie dyskietki z napędu A: często pomaga w takich wypadkach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dyskietki nie ma w środku , ale ze stacji A dobiegają dźwięki , jakby coś tam się działo ( pracowała dyskietka). Próbowałem włożyć pierwszą lepszą dyskietkę , ale nie przynosiło to efektu.

Jeżeli chodzi o Config nie mogę znaleźć żadnych papierów związanych z nim. Jeżeli chodzi o włożenie płyty z systemem , to próbowałem , ale niestety to nie był ten sam system , który jest zainstalowany w komputerze. Ja mam XP Proffesional zainstalowanego, a włożyłem Home Edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżek na forum nie ma. Możemy gdybać, ale to niewiele da. Skoro nie masz papierów, to użyj oczu i podaj konfigurację. Bez dokładnego modelu procesora (jedyna rzecz, która jest dosyć trudna do sprawdzenia bez systemu) jakoś się obejdziemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem włożyć pierwszą lepszą dyskietkę , ale nie przynosiło to efektu.

"Nie przyniosło efektu" - to znaczy, że nie udało Ci się włożyć dyskietki, czy włożyłeś i nic to nie zmieniło?

: )

Pamiętasz jaki system operacyjny był zainstalowany na tym komputerze?

Wejdź do BIOSu i sprawdź jaki tam jest podany dysk twardy. Jeśli go w ogóle nie ma, to już wiemy o co chodzi - otwórz obudowę i sprawdź, czy dysk jest w ogóle w środku, a jeśli jest, czy jest dobrze podpięty (sprawdź ustawienia zworek. Jeśli nie wiesz jak je ustawiać, wypnij dyskietkę i CD-ROM, zostaw tylko ten dysk, który w BIOSie był oznaczony jako Priamry Master. Jeśli masz więcej niż jeden i nie wiesz który to jest - BIOS powinien podać model lub nawet producenta dysku. Wystarczy porównać z nalepkami).

Próbowałem włożyć jakąś płytę, ale nic się nie działo. Proszę o szybką pomoc.

Jaką płytę? Jeśli wkładałeś Crysis, to efektu nie będzie. Poszukaj płytki z systemem operacyjnym i upewnij się (na drugim komputerze), że jest bootowalna, czyli że komputer może z niej wystartować. Najlepiej by było, gdybyś sobie ściągnął i wypalił Ubuntu LiveCD - uruchomisz wtedy system operacyjny z płyty i będziesz mógł sprawdzić co jest nie tak z dyskiem twardym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą dyskietkę : włożyłem i nic się nie działo.

Znalazłem papiery od kompa ;p oto one :

-Intel Celeron D 2,66 GHz 533FSB

-Pamięć 256MB DDR 400

-Dysk WD 80GB SATA 7200obr . 8MB cache

-Gra. 128MB GeForce 5200

-FDD 1.44 Mitsumi

-CD-RW-DVD LG 52x32x52x16 oem GCC 4521B

Jeżeli jeszcze czegoś potrzebujecie , to wam jeszcze podam ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktos340 - na początek przeczytaj mój poprzedni wpis jeszcze raz. Podpowiem, że to, co jest za "uśmieszkiem" też się liczy.

Awaria dysku twardego, też tak miałem próbuj kilka razy restartować.

Dyski WD nie są znane z padania, a restartowanie wiele nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...