Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pioyr

GIGABYTE GA-MA770-UD3 nie wykrywa karty graficznej

Polecane posty

Witam.

Niedawno kupiłem płytę główną GIGABYTE GA-MA770-UD3 oraz procesor AMD Phenom II 550 w celu zmodernizowania komputera. Reszta podzespołów pochodzi z poprzedniego komputera - w tym zasilacz oraz karta graficzna.

Problem polega na tym, że po zmontowaniu całości i włączeniu głośniczek wydaje dźwięki, które w instrukcji są opisane jako "Karta graficzna zamontowana niepoprawnie". Wyjmowałem kartę, wkładałem od nowa, uruchamiałem również komputer bez karty - sygnały te same.

Mam jedno podejrzenie - zasilacz to 450W Chieftec. Po pierwsze, w instrukcji napisano, ze sugerowany jest 500W lub mocniejszy. Po drugie - wtyki zasilania. Na płycie jest standardowe gniazo 2x12 pin oraz 2x4 pin. Zasilacz posiada wtyki 2x10 pin + 2x2 pin - z tym chyba nie ma problemu, oraz wtyk 2x2 pin, który na poprzedniej płycie głównej [Asus A8N-SLI] był umieszczony w gnieździe zasilania 2x2 pin, a na tej płycie pokrywa tylko połowę gniazda 2x4.

Więc - czy to możliwe, że zasilacz daje za mało mocy, aby uruchomić kartę graficzną? Podpowiem, że wiatraczek załącza się. Karta to ZOTAC GF 9500 - na poprzedniej płycie działa bez zarzutu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo nie wiem czy jutro od rana latać za zasilaczem :wink:

Konfiguracja: GIGABYTE GA-MA770-UD3, AMD Phenom II 550 BB, ZOTAC GF 9500GT, 2x 1GB DDR2 DIMM Kingston PC6400, Chieftec 450AA-101A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc - czy to możliwe, że zasilacz daje za mało mocy, aby uruchomić kartę graficzną? Podpowiem, że wiatraczek załącza się. Karta to ZOTAC GF 9500 - na poprzedniej płycie działa bez zarzutu

[...]

Chieftec 450AA-101A

Moc zasilacza jest odpowiednia, o ile sam zasilacz jest sprawny.

Płyta powinna startować również z podłączoną tylko wtyczką ATX12V (4-pin), do działania karty graficznej nie jest wymagane EPS12V (8-pin).

Pozostaje przetestować zestaw z innym, sprawnym, zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie płyta ponoć jest dobra sama w sobie, ale ja też ją ostatnio kupiłem i mam problem, bo okazało się, że daje zbyt duże napięcie na gniazdo PCI-E (płyta ma 3 tyg więc dostałem wadliwy egzemplarz), ale mam zamiar wymienić ją na taką samą. Z tego co wiem to podobno warto zwrócić uwagę, by była to rev 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...