Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

Zacinające się filmy z youtube (720p i wyzsze)

Polecane posty

Witam. Otóż po formacie systemu zainstalowałem kodeki FddShow (czy jakos tak). Wszystko świetnie działa filmy odpalają, dźwiek pierwsza klasa, ale niestety problem zaczyna sie gdy chcę obejrzeć filmy na youtube z rozdzielczością HD. Do 480p wszystko działa poprawnie, niestety powyżej filmiki się lekko przycinają oraz zawieszaja przeglądarke (lub działa strasznie wolno na wszsytkich zakładkach, sprawdzałem na operze 10.51 i IE8 po wszystkich update'ach).

Podejrzewam że to wszystko wina kodeków, zmieniłem je na CCCP Codec Pack ale dalej to samo. Nie wiem czy to wina onfiguracji czy w ogole doboru kodeków. Najgorsze jest to że zapomniałem jakie miałem przed formatem, a wtedy wszystko działało perfect.

Dodam że karta graficzna to Ati Radeon HD4650 a stery to Catalysty 10.3 (No te najnowsze w kazdym raze :)).

Zasilacz Chieftec 400W. (ma 3-4 miechy)

System to Windows XP Home SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być prostszy, niż sądzisz. Odgrywarka YouTube buforuje filmy kopiując je tymczasowo na twoim HDD. Jeśli masz dynamiczny plik wymiany i pofragmentowane wolne miejsce na dysku, to za każdym razem, gdy głowica przeskakuje między częściami kopii lokalnej filmu, zauważysz jego 'przycięcie się'. Zdefragmentuj dysk twardy, na którym jest folder tymczasowych plików internetowych i sprawdź, czy pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Jest jedno lepsze, ale nie każdemu chce sie stawiać system od początku. ;)

Co to za narzędzie ? :D

Flash player najnowszy własnie przeinstalowałem i dalej to samo. W Firefoksie nie sprawdzałem jutro instalne i dam raport z tej operacji.

Natomiast zauważyłem ciekawą rzecz, bo podczas oglądania filmików HD to opera zawiesza się cała lub baaaardzo zamula a skolei na IE tylko filmik przycina (tzn obraz dzwiek leci a obraz klatkuje :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah no tak nie zrozumiałem :P.

NIestety defragmentacja nic nie dała, chociaż na operze trochę mniej sie przycina (tzn. skacze podczas przewijania okna i przegladarka troche przycina). Na IE też troszkę lepiej ale to nie to co wcześniej. Jeszcze jakieś pomysły ?

Skanowałem tez system Antymalware i Dr Web ale nic nie wykryły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...