Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Windows 7 64bit zawiesza się

Polecane posty

Mam od wczoraj ogromny problem z Windowsem 7 Enterprise 64bit (wersja 90-dniowa).

Po uruchomieniu Windowsa po jakiś 5-10 minutach komputer zawiesza się. Nic nie reaguje, obraz jest zamrożony. Pomaga tylko reset. Nie wiem od czego to jest. Myślałem, że to przez podkręcanie grafiki w AtiTool ale Windows XP na innej partycji normalnie działa. Żadnych innych problemów nie ma na XP.

Macie jakiś pomysł jak to naprawić? Bo nie chciałbym od nowa instalować systemu. I zostało mi jeszcze 42dni triala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, system regularnie skanowany był. Poza tym Comodo jak znajdzie jakiegoś wirusa to ładnie go kasuje ;]

Tak to wygląda:

92112261.th.jpg

I pytanie gratis xD

Czemu mi tak taktowanie karty skacze? ;P

Raz 500 a raz 950 jest. Ja już nie wiem co się z tym kompem dzieje xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytanie gratisowe, to wygląda to na winę sterowników. Konkretniej źle jest ustawiony próg, przy którym karta powinna się przełączać.

A jeśli chodzi o normalne pytanie, to dysk nie wygląda zbyt dobrze. Są błędy transmisji, błędy odczytu i jeden sektor czekający na realokację i to pewnie on jest przyczyną. Zgraj wszystkie istotne dane z tego dysku, wymień taśmę transmisyjną na nową i wtedy sprawdź dysk narzędziem diagnostycznym producenta. Dysk jest jeszcze na gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to wystarczy stery przeinstalować ? ;]

Dane spróbuję jakoś przenieść na inny dysk. A poważna jest wada tego dysku? Przymierzać się do kupna nowego?

Bo nie wiem dokładnie czy ten dysk na gwarancji jest, a nie uśmiecha mi się czekanie za nim 3 tygodni. Mogę teraz normalnie ten program diagnostyczny odpalić bez żadnego ryzyka? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrasz dane i wymienisz taśmę, to możesz go odpalać bez obaw. Trudno powiedzieć jak bardzo poważne to jest. Jeden sektor czekający na realokację może się zdarzyć w przypadku całkowicie sprawnego dysku, ale może też zwiastować nadchodzące problemy.

Reinstalka sterów nie musi pomóc w przypadku karty graficznej, ale być może coś da. Wina jest po stronie sterowników, pytanie czy ATI coś z tym zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do grafiki zaktualizowałem z wersji 9.6 do 10.3 i dalej taktowanie skacze.

Zaraz włączę jakąś grę i zobaczę czy też będzie tak skakać.

A przez ten program diagnostyczny można stracić dane? Bo aktualnie nie mam przejściówki z dysku 2.5 na 3.5 i za bardzo jak danych nie mam zgrać, a kopiowanie na laptopa przez LAN to zbyt czasochłonne zajęcie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie diagnostyczne może zalecić niskopoziomowy format i w takim przypadku tracisz wszystkie dane, ale zostaniesz o tym najpierw uprzedzony. Czyli o ile sam się na to nie zgodzisz, to dane powinny być bezpieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie nie będę ryzykował. Przeniosę dane i dopiero będę się bawić.

A jest może jakiś sposób, żeby Windows 7 normalnie działał? ;P

Bo teraz na zmulonym XP muszę pracować, a instalować od nowa nie mam czasu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...