Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Razzak

Assassins Creed II - mała ilość FPS

Polecane posty

Witam,

jak w temacie. Na moim sprzęcie ACII wyciąga wg. Frapsa 40-60 FPS w ciasnych, niezatłoczonych uliczkach bądź w pomieszczeniach i 20-30 na dachach i w zatłoczonych, otwartych przestrzeniach. Nie ważne czy gram na maksymalnych ustawieniach z włączonym AA i VSync czy na minimalnych, gra w ciąż "haczy". Zważywszy na to, że AC1 chodził płynnie bez najmniejszych problemów na maksymalnych detalach na dx10, irytuje mnie fakt, iż ACII nie osiąga tych samych wyników. Przeciez graficznie większych różnic nie widać... Batman AA na maksymalnych detalach z włączonym PhysX - żadnych problemów. Mass Effect 2, max detale - żadnych problemów. W wielu nowych grach, graficznie lepszych od ACII nie zauważyłem najmniejszych problemów z płynnością i stabilnością.

Owy FPS nie byłby takim problemem, gdyby nie fakt, że 60 FPS w ACII odczuwam jak 30 FPS w innych grach...

Przeinstalowałem grę kilka razy, wszystkie sterowniki i directX są uaktualnione, próbowałem przestawiać grę na różne priorytety, wyłączyłem jeden rdzeń, wyłączyłem zapisywanie stanu gry online, próbowałem grać bez AA, Vsync, cieni, zmniejszałem jakość wszystkich tekstur i odbić, instalowałem grę na różnych partycjach, resetowałem ustawienia BIOS na domyślne i optymalne, uruchamiałem grę w różnych trybach zgodności oraz jako administrator - wszystko bez efektu na FPS.

Moja konfiguracja to:

Windows 7 64-bit Home Premium

NVIDIA GeForce GTS 250 1024 GDDR3

AMD Phenom? II X2 550 Processor

4GB RAM DDR3 1333 Mhz

Zasilacz 550W

Poza tym, zauważyłem bardzo irytujący system pracy kamery podczas ruchu myszką. Nie mam pojęcia jaka jest na to profesjonalna nazwa, więc opisze to po swojemu.

Po pierwsze kamera niemiłosiernie haczy podczas widoku 3 osoby korzystając z myszy. Problem znika podczas używania strzałek lub widoku pierwszej osoby. Wtedy kamera porusza się płynnie jak marzenie. Kolejnym problemem jest to, że gdy poruszam myszką powoli, kamera porusza się o 1-2 stopnie, natomiast gdy szarpnę mocniej, przeskakuje o kilkadziesiąt stopni, co uniemożliwia precyzyjne wymierzenie czegokolwiek. Próbowałem bawić się ustawieniami myszy w Windows, zmniejszyć czułość w grze - na daremne.

Dodatkowo w załączniku, podaję raport dxdiag -

Ktoś ma ja jakieś sensowne pomysły?

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najdłuższy post jaki w życiu widziałem ;O Co najmniej 3/4 z tego nadaje się do usunięcia bo nie wiem po kiego grzyba wkleiłeś jakieś systemowe bazy danych? xd

20-30 FPS według Ciebie to MAŁO? Rozpuszczeni są co poniektórzy... Chyba, że źle zrozumiałem problem i przy tylu klatkach odczuwasz cośw rodzaju 5 na sekundę. Wtedy przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, źle zrozumiałeś.

Jak mówiłem FPS trzyma się średnio między 20-60 co w efekcie odczuwam jako 10-30. Gra jest praktycznie niegrywalna.

PS. dxdiag wkleiłem, ponieważ niektórym się to przydaje w szukaniu problemów ze sprzętem. Ale fakt, mogłem wsadzić w załącznik - mój błąd, przepraszam ;)

EDIT:

Z tym że 25 fps przekłada się na 12 w moim odczuciu. Gdyby gra mimo, pozornie dobrego fpsu, nie haczyła i nie ścinała, nie zakładałbym tego tematu. Rlly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. To zagraj sobie w CSa na 25 fpsach, później 50-60, a następnie 100. Poczujesz OGROMNĄ różnicę.

Do autora - kurde, nie przesadzaj 20 fps to nie jest tak mało, ja przeszedłem FC1 na starym kompie na 3-5 fpsach, to był jeden wielki pokaz slajdów a nie gra.

Spróbuj ew. przeinstalować stery/DirectX, GTS 250 to nie jest najmocniejsza karta, więc się nie dziw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

Fakt że nie jest to dobra karta, ale jak mówiłem wystarcza mi aby grać w najnowsze gry bezproblemowo prócz tego %#^@&@. Poza tym powinna raczej wystarczyć by grać na minimalnych detalach, tak?

Dobra to może inaczej, bo widzę że w ten sposób do niczego nie dojdziemy. FPS mam dobry, ale mimo to gra wciąż haczy i chodzi "niepłynnie" na jakichkolwiek detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

Fakt że nie jest to dobra karta, ale jak mówiłem wystarcza mi aby grać w najnowsze gry bezproblemowo prócz tego %#^@&@. Poza tym powinna raczej wystarczyć by grać na minimalnych detalach, tak?

Dobra to może inaczej, bo widzę że w ten sposób do niczego nie dojdziemy. FPS mam dobry, ale mimo to gra wciąż haczy i chodzi "niepłynnie" na jakichkolwiek detalach.

Mam to samo ;) FPs jest ok .ale tak jak wyżej gra haczy i nie działa płynnie ;(

Phenom II x4 945 (3ghz)

4gb ram DDR3 1333mhz

Hd4850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie sfrustrowanych.

Sporo spędziłem na przetrzepywaniu różnych for internetowych poświęconych ACII. Okazuje się, że sporo graczy ma taki sam problem jak my, niezależnie od konfiguracji. Natrafiłem nawet na taki smaczek. Koledzy z takimi traktorami...

i7 930 @ 3.0ghz

12GB DDR3 1600 8-8-8-24

ATI Radeon HD5970

Creative Xtreme Gamer sound card

1200W Thermaltake PSU

74gb x 2 RAID 0

Fresh install of Windows 7 Pro 64-bit

Intel Core i7 940 @ 3.06ghz (turbo mode)

12GB DDR3 RAM @ 1066mhz

3x GTX285's in 3-way SLI

2x Samsung 1TB HDD's in RAID 0

1000w Jeantech PSU

... wciąż mają problemy w postaci niesatysfakcjonującego fpsu, zwiech, ścin, jak zwał tak zwał.

Z drugiej strony, gracze o przeciętnej konfiguracji jak nasza, śmigają z wszystkim na maxa, AAx8, Vsync on i na rozdziałce 1900x1200... W związku z czym, śmiem przypuszczać że mamy do czynienia z drugim GTA 4 i jedyne co pozostaje to czekać na patch, fix ze strony Ubi i jakieś porządne sterowniki wspomagające silnik ACII. (197.13 nvidii rzekomo wspiera, ale z zerowym efektem w moim przypadku).

Natknąłem się także na taką teorię:

The game is definitely CPU limited, with the vast majority of the load being placed on a single core with some lighter-weight helper threads running on additional cores. 1 CPU core will be pegged to 100% while the other 3 (on a Quad Core) will be 25-50% on each, resulting in ~60-70% max CPU utilization.

So basically, if you have a fast GPU that ran AC1 at 60+ FPS, like a GTX 200 series or ATI Radeon 4800 series or better, your overall performance will be limited first by the clockspeed of your CPU, and second by the number of CPU cores you have.

Jednak sprawdziłem zużycie procesora i w moim dwurdzeniowym, oba były wykorzystywane powyżej 60-70% po zminimalizowaniu gry.

Dodatkowo podaje stronę ze zbiorem znanych problemów w AC oraz z, mniej lub bardziej, pomocnymi rozwiązaniami owych.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże, bo gra jest świetna i iście epicka. Aż żal patrzeć, ile ludzi ma z tym tytułem problemy... :/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś, grzesiu, przeczytał to co napisałem DOKŁADNIE i ze ZROZUMIENIEM, może między wierszami wywnioskowałbyś że sterowniki zaktualizowałem.

Młodsi użytkownicy, błagam Was, jeśli nie macie pojęcia o problemie lub sensownego rozwiązania go, idźcie nabić sobie posty w tematach o anime...

PS. Dla tych którzy pierwszy raz widzą raport dxdiag i przytłacza ich taka ilość informacji o systemie i sprzęcie, wsadzam go w załącznik by uniknąć lamentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel na X2 4200+, 9600GT, 2GB RAM, Win7 32bit gra w ACII z prawie wszystkim na maksa w 1280x1024 całkiem komfortowo 20-40fps, czyli tak samo jak w "jedynkę".

Ja mam x2 5000 ,6GB ram ,9800GTX i Vista 64 - konfiguracja podobna,trochę nawet mocniejsza ,a o komfortowym graniu w AC2 mogę zapomnieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem gra haczy poniżej 60 fps da się to wytrzymać ale nie sądzę że gry powinny haczyć jak we frapsie mamy pokazane 40, 30 fps. Mój PC nie jest zły kupowałem niedawno i5 750, hd5850, 4gb 1333mhz ram. W GTA 4 też miałem problemy z haczeniem w niektórych miejscach ale najgorsze były przekłamania grafiki tj. jakby powyżej drogi wszystko zapełniało się asfaltem. Taka jest prawda że producenci nauczyli się wydawać nam buble które potem z niepowodzeniem łatają. Ubi na pewno nie wypuści żadnej poprawki nie interesuje ich to. Co do samego problemu to może zastanowił was fakt że to się dzieje przede wszystkim na 64 bitowych systemach? Czytałem że ACI nie wspierał takowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie próbowałem w zgodności z win xp serv 3 nie jestem pewien czy widzę różnicę wiem że jak fps spada do 40 jest inaczej jak jest na 60

edit: tak nic to nie zmienia to niedorzeczne żeby w czasach takiego zaawansowania technologicznego robić tak wadliwe gry mimo 40 fps gra zwalnia widocznie i występują przycięcia

chciałbym wiedzieć jak uruchomić asa w trybie 32 bit bo zdaje mi się że to jest kluczem do płynnej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...