Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinkman

linux - odmowa dostępu do pliku /dev/null

Polecane posty

heja

zainstalowałem sobie ponownie linuxa ubuntu, tym razem na vistę, bo przecież w guitar hero trzeba jakoś grać, nie? :) niestety próbowałem go teraz uruchomić i pojawia mi się masa wpisów w stylu

bash: /dev/null/ Permissions Denied lub podobne

wcześniej muszę wpisać login i hasło, uruchamiałem już system z recovery (ta opcja w loaderze) i nic to nie dało. z linuxa jestem ciemny, raczej sobie sam z tym nie poradzę, a na necie ciężko o poradę.

z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mam. Tylko to będzie wymagało trochę zabawy. Widzę, że z Ubuntu jest sporo problemów tego typu, więc od razu dam rozwiązanie, które zazwyczaj działa, choć jest trochę jak armata na wróbla. Innymi słowy obejście jest dosyć wredne, ale powinno działać.

Włóż płytę z Ubuntu do napędu i uruchom znajdującą się na niej dystrybucję LiveCD. Musisz odnaleźć plik /etc/rc.local znajdujący się na partycji z ubuntu (nie edytuj tego z LiveCD, bo to nic nie da). Otwórz go w ulubionym edytorze i dopisz tam linię

chmod 666 /dev/null

To powinno rozwiązać problem.

PS A potem mówią, że Ubuntu jest idealną dystrybucją dla początkujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowanie nie musi pomóc, bo wina jest ewidentnie po stronie Ubuntu i to raczej na poziomie domyślnej konfiguracji. To, że na jakiejś partycji na tym samym dysku masz Windowsa nie powinno mieć żadnego znaczenia, w przypadku tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję zapisać plik, pojawia się takie okienko w górnej części programu:

You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.

Zrobiłem to z liveCD, nie wiem o jakie uprawnienia do zapisu może chodzić. chyba jednak przeinstalowanie na cały dysk będzie konieczne... wtedy zadziała. zawsze działało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob to z linii komend jako super - user.

su

<haslo>

gedit sciezka_pliku

Otworzy sie edytor tekstu z uprawnieniami su i bedziesz mogl zedytowac ten plik.

Za ten gedit glowy nie dam, bo linuksem bawilem sie dawno temu i juz mi czesc z glowy wyleciala. Jak nie zadziala to bedziesz musial poszukac sobie komendy do edycji pliku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...