Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TKPulp

Brak obrazu,a komputer chodzi

Polecane posty

Otoz,chcialem naprawic mojego starego kompa i znalazlem do niego cześci:

Procek:amd athlon 64 2,2ghz

Ram 1x kingston 400hz 512mb 1xgoodram 333hz 256mb

Grafika Galaxy 8500gt

zasilacz Codegen "S" 300W

Plyta Główna Asrock K8NF4G-Sata2

Gdy wszystko podłaczylem komputer sie włączał obraz byl.Lecz windows sie nie włączal i tylko pisalo by nacisnac f2 aby wlaczyc setup BIOSA i dostosowac ustawienia samemu albo bios zaladuje ustawienia podstawowe za 10s.Gdy nacisnelem f2 lub odczekalem 10s komputer sie zawieszal i zostalo tylko jego zresetowanie.Po paru resetach komputer nie pokazuje obrazu.Na monitorze pisze brak sygnalu,ale komputer chodzi,a monitor jest do karty podlaczony...Jakies pomysly?Z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem zasilacz na tracer 4life 450W i problem nadal wystepuje:/

Jest takie przysłowie - Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Tracer należy do tej samej kategorii co Codegen, tzn. złomu zasilaczopodobnego. Zalecana zamiana na porządny (wystarczy 350 W, np. Fortron, Antec, Amacrox).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek:amd athlon 64 2,2ghz

Który dokładnie?

Procesory Athlon 64

Lista procesorów zgodnych z płytą K8NF4G-SATA2

Ram 1x kingston 400hz 512mb 1xgoodram 333hz 256mb

jedną wyjmij

[...].Gdy nacisnelem f2 lub odczekalem 10s komputer sie zawieszal i zostalo tylko jego zresetowanie.Po paru resetach komputer nie pokazuje obrazu.Na monitorze pisze brak sygnalu,ale komputer chodzi,a monitor jest do karty podlaczony...

Wyjmij kartę PCI-e, podłącz monitor do grafiki wbudowanej w płytę główną.

Zresetuj CMOS (opis w instrukcji, zworka "Clear CMOS" znajduje się obok baterii)

Windows XP raczej nie wystartuje po wymianie płyty głównej, więc ten "problem" na razie odpuszczamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram 1x kingston 400hz 512mb 1xgoodram 333hz 256mb

jedną wyjmij

Wyjelem

[...].Gdy nacisnelem f2 lub odczekalem 10s komputer sie zawieszal i zostalo tylko jego zresetowanie.Po paru resetach komputer nie pokazuje obrazu.Na monitorze pisze brak sygnalu,ale komputer chodzi,a monitor jest do karty podlaczony...

Wyjmij kartę PCI-e, podłącz monitor do grafiki wbudowanej w płytę główną.

Zresetuj CMOS (opis w instrukcji, zworka "Clear CMOS" znajduje się obok baterii)

Windows XP raczej nie wystartuje po wymianie płyty głównej, więc ten "problem" na razie odpuszczamy.

Wyciągnełem,podłaczylem, zresetowalem i nadal to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odpowiedz na pytanie o typ procesora. Nie wszystkie procesory s.754 są obsługiwane przez tą płytę z "fabrycznym" biosem.

Wygląda na to że coś jest uszkodzone, albo zrobiłeś błąd przy montażu. Ponieważ zestaw uruchomił się po złożeniu, to raczej uszkodzenie niż błąd montażu - być może spowodowane przez zasilacz, ale to już tylko domysły.

Nie mając drugiego (identycznego lub podobnego) komputera do testów nie jesteś w stanie określić "co". Serwis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisem bedzie trudno...Cóz naprawiam go od ponad roku i zwsze chodzil i mial brak obrazu.Na poczatek byla winna pyta glowna bo konderastory sie przypalily,pozniej druga tez cos nie dzialala teraz 3 ech mam poprostu z tym zlomem pecha...procek to 3200+ lub 3400+ nie pamietam a przod jest umazany pasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Być może problem tkwi w płycie głównej. Wejdź do BIOSU i sprawdź jakie wartości ma napięcie na procesorze (CPU Voltage). W moim przypadku płyta jakimś cudem ustawiła sobie 3-krotnie mniejszą wartość od domyślnej i komp po prostu zastrajkował...Wystarczyło zmienić wartość i voila! Winą za to może być właśnie zasilacz, który ma dość słabe zabezpieczenia przepięciowe. Warto również rozejrzeć się za porządną listwą zasilająca, bo również ona stabilizuje częste oscylacje napięć w gniazdku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę pożyczyć zasilacz od qmpla, bo inaczej będziesz stał w miejscu... To raczej on na pewno stoi za całym tym zamieszaniem...Obraz z BIOSU, z tego co się orientuję, wyświetlany jest przez układ graficzny zintegrowany z płytą główną. A skoro zasilacz nie działa jak trzeba, to również płyta nie będzie pracowała prawidłowo (zasilacz niewłaściwie doprowadza zasilanie). Z tego prosty wniosek: albo coś zrobisz z tym nieszczęsnym pudłem, albo nici z przeskoczenia problemu. No chyba, że jakimś cudem zaskoczy biedak. W tym przypadku sprawdź te napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, to poprzedni zasilacz coś przypalił, a ten pewnie dokończy dzieła. Rób jak uważasz, ale prawda jest taka, że jak nie sprawdzisz tego na porządnym zasilaczu, to pewności mieć nie możesz. Jak już pisałem tego typu zasilacze po dłuższym okresie odpoczynku są szczególnie niebezpieczne.

Posprawdzaj kondensatory na płycie głównej (tzn. czy nie są wypukłe, lub rozlane). I w sumie tyle jesteśmy w stanie zrobić bez sprawdzenia zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sie zastanawialem ,ale otworzylem codegena i nic nie bylo przypalone ,rozlane.Mimo wszystko jest to mozliwe bo ja sie nie znam na zasilaczach dobrze ,a 1-sza plyta glowna wlasnie miala wypukle,czerwone na koncowkach kondersatory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor? Prawdopodobnie jest to samo co u mnie - płyta główna, procek, karta - ogólnie pewnie komp się spalił. To, że się wiatraczki kręcą, to dzięki zasilaczowi, który żyje, dzięki czemu napędza tego "trupa". Wiem, co mówię, bo sam taka przygodę miałem, gdy zmieniałem sterowniki od karty graficznej (a I-Box żyje).

Może nie będzie walić spalenizną, ale w wyniku przepięć coś musiało się dziabnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...