Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mack

Zepsuty potencjometr w pilocie od głośników

Polecane posty

Tak jak w temacie przedstawiłem zaczął mi szwankować w pilocie potencjometr, gdy naprzykład gram lub słucham muzyki to zdarzy mu się przyciszyć głośność, a po paru lub parunastu sekundach podgłośnić. Jest to dosyć przeszkadzajace, głośniki oczywiście już nie są na gwarancji. I tutaj moje pytanie do szanownych forumowiczów, orientujecie się czy jest możliwośc zamówienia gdzieś samego pilota do tych głośniczków lub jakieś inne wyjście. Bo wydaje mi się że pewnie jest możliwość zamówienia ale prosto od producenta, więc zapłace w euro i jeszcze pewnie taką cene że będzie opłacać się kupic nowe głośniki. A szkoda mi bo z tych jestem zadowolony.

Tak wygląda mój sprzęt :

http://www.productwiki.com/upload/images/c...spire_t6060.jpg

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tego pilota rozkręcić? Jak tak, to zrób to, obejrzyj dokładnie ten nieszczęsny potencjometr i popytaj o taki sam w sklepach z częściami elektronicznymi (jak nie znajdziesz, to poszukaj analogicznych sklepów w Internecie). Jak będziesz miał szczęście, to taka "impreza" będzie Cię kosztowała < 10 zł, oczywiście będziesz musiał sobie potencjometr przelutować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to spróbuje go rozkręcić i zobaczymy co z tego bedzie :) Z tym że nie bardzo jest mozliwość rozkręcenia, bo on jest jakby w całości. A boje sie że jak na siłe go bede chciał otworzyć to coś szczeli i pęknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest sklejony lub skręcony śrubkami, to może być złożony na jakichś zatrzaskach. Pewnie wystarczy go dobrze obejrzeć, by znaleźć gdzie i jak podważyć, by go rozebrać bez uszkadzania :). Albo spytać Google'a o schemat demontażu, może już ktoś coś takiego rozbierał i raczył to udokumentować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pilocik ma na spodzie dwie śrubki. Nic tylko je odkręcić. Swojego co prawda nigdy nie rozkręcałem ale widzę, że są. Potencjometr to na pewno coś standardowego i można go dostać bez problemu. Inna sprawa, że te całe zakłócenia mogą być od brudu i kurzu, który zebrał się w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...