Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smaug14

Rozwiązany: Wysoka temperatura karty

Polecane posty

Witam. Ostatnio zakupiłem komputer:

Procek: AMD Phenom II x4 945

Karta graficzna: GTS 250 ZOTAC

Płyta główna: GIGABYTE MA 770T UD3P

Obudowa: Cooler Master RC 335

RAM: 4GB RAM DDR3 GoodRam

Zasilacz: Modecom Carbon MC530 530W

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry1368201

I mam następujący problem, a mianowicie karta graficzna przegrzewa się. W spoczynku nie przekracza 40 stopni ale już przy wysiłku (np. STALKER) potrafi podskoczyć do prawie 80 stopni (chociaż jak narazie tylko raz tylko miałem problem z niedoczytaniem takstur lub ich rozmyciem, poza tym gry działają dobrze). Czy da się coś na to poradzić? Sterowniki to 190.45, karta wygląda tak

http://www.zotacusa.com/geforce-gts-250-1g...-20106-10p.html

ale wydaje mi się że wiatraczki w obudowie i zasilaczu nie pracują na wysokich obrotach gdy by się to przydało. Można je jakoś wyregulować? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempertura w stresie dość typowa dla takiej karty, te problemy z grafiką mogą być też wynikiem błędów kodu samej gry czy przez błędy w sterownikach, co do sterowników to dodatkowo niedawno był skandal bo stery Nvidii rypały ustawienia czujników i niektóre karty się przegrzewały, więc sciągnij najnowsze z poprawkami . Jak ta karta ma regulację obrotów to ustaw ręcznie na maksimum, czasem automatyczne ustawienia prefereują ciszę nad temperatury, i zobacz jakie będą wyniki, jak niższe to szukaj złotego środka miedzy ciszą a wydajnością

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się kręci, karty nie czyściłem bo ma ledwie 2 dni a przy rozpakowywaniu wszystko dobrze wyglądało, kable też niczego nie zasłaniają i są pospinane. Narazie spróbuje zwiększyć obroty wiatraczka i zmienie sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...