Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Złamana wtyczka jack od głośników

Polecane posty

Kiedyś już o tym pisałem, ale z pewnością nikt nie pamięta. Otóż jakieś pół roku temu złamała mi się wtyczka od głośników w karcie dźwiękowej. Wyjąć się tego nie dało. Aktualnie posiadam Asusa xonar dx. Problem w tym, że złamana wtyczka (to raczej oczywiste) nie będzie przekazywać sygnału. Tutaj moje pytanie. Kupić jacka i... co z nim zrobić. Od tak rozciąć kabel, zdjąć izolacje i skręcić kabelki? Niestety nie znam nikogo z lutownicą, a to chyba byłaby najlepsza opcja. Proszę o... jakiś bardziej sprecyzowany opis/instrukcję. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale nie odetnę kabla od głośników. Będę musiał wziąć cały sabwoofer bo do niego jest ten kabel przymocowany na stałe. Więc po części Tabula ma rację. Z drugiej strony jest zbyt duże prawdopodobieństwo, że coś schrzanię. Więc wolę nie ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były wtyczki skręcane.. tj. kabelki się ściskało śrubkami.... bez lutowania. Same wtyczki były nico większe. Nie wiem czy takowe jeszcze są bo to rozwianie nieeleganckie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy dobrze pisze tylko że ja takich wtyczek nie widziałem tylko takie co się skręcało dwa kabelki.

@Matis1011 nic nie schrzanisz, ja się tyle tym bawiłem, porządnie druciki skręcisz i izolacją owiniesz. Jak nie będziesz tego kabla szarpał to wytrzyma dopóki sobie lutownicy nie załatwisz.

Tylko kabelki podłącz do tego nowego minijacka tak jak były w tym złamanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...