Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cyrec

Cannot open blob archive file: CMultiFieldBlob(mem-mapped file): Failed to open file

Polecane posty

Chodzi o to:

Jednak, jesli blad ten pojawia sie podczas laczenia sie z serwerem i jesli w czasie wylaczania Steama wyskakuje powyzszy problem ponownie (Steam nie otwiera sie calkowicie), oznacza to, ze masz znacznie powazniejszy problem.

Aby to sprawdzic, spróbuj polaczyc sie z serwerem. Nie wyskocza zadne bledy dialogowe, jednak jesli zobaczysz do konsoli gry (domyslnie ~), bedzie tam pisalo:

"SteamIDGetEncryptedUserIDTicket() failed with error1: cannot open blob archive file: CMultiFieldBlob(mem-mapped file): Failed to open file"

Te specyficzne symptomy wskazuja na powazny problem z twoim systemem operacyjnym, najczesciej wynikajacym z zainstalowanego oprogramowania. Jedyny pewny sposób na naprawienie tego problemu wymaga sformatowania i kompletnego wyczyszczenia instalacji systemu operacyjnego i Steama.

Uzywanie jakiejkolwiek czesci starych plików moze spowodowac, ze problem pojawi sie ponownie.

Najlepszym sposobem na sformatowanie i reinstalacje jest wylaczenie dostepu do internetu dla twojego komputera, nie bedzie on wtedy podatny na niebezpieczenstwa.

Przypuszczajac, ze masz Windows XP, mozesz równiez pobrac pelny Service Pack 2 ze strony Microsoftu, który zalecamy nagrac na plyte CD. Tym sposobem mozesz otrzymac wszystkie najnowsze aktualizacje dla bezpieczenstwa systemu operacyjnego, tak szybko, jak bedzie zainstalowany swiezy system przed podlaczeniem komputera do internetu.

Nie uruchamia mi się steam! A tamto nic mi nie dało, do wyczyszczenia się nie pale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli opisz swój system dokładniej. Podaj:

- wersję systemu operacyjnego, którego używasz (dokładną, czyli łącznie z ilością bitów),

- jakiego masz antywirusa,

- jakiego masz firewalla.

Do tego daj logi z RSITa (obydwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza patrząc czysto. Zmartwię Cię, ale nie ma 34 bitowego Windowsa. Jest 32, lub 64 bitowy. Sądząc po tym, że log z RSITa wygląda normalnie, to masz 32-bitową Vistę.

Masz Norton Internet Security, więc Firewalla również masz od Symanteca. No właśnie, problem może być wywołany przez ten pakiet zabezpieczeń. Żeby sprawdzić, czy to wina Nortona musiałbyś na chwilę wyłączyć antywirusa i firewalla, i wtedy spróbować uruchomić Steam, jeśli pójdzie to mamy winowajcę, jeśli nie, to być może jeszcze coś innego się wymyśli. Tak, czy owak po sprawdzeniu włącz ponownie wyłączone wcześniej rzeczy i napisz, czy coś to dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to 32 bit, ale nie chciało mi sie edytować. Po drugie - nie czytałeś tematu? Steam od roku leciał razem z nortonem i wszystko było super!!! To prawdopodobnie ten program co go podałem w 1 poście. Przeczytaj też dokładnie cytat ze steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...