Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Premek

Rozwiązany: Wgrywanie Systemu

Polecane posty

Cześć.

Mam problem bo jak chce wgrać system to muszę zminic cos w BIOS .

Wiem ze w Main i boot

Wczoraj na lapku tez robilem formata i mialem w main:

SATA mode i to zminialem czy na kompie moze sie to na zywac HDD SMART monitoring?

A w boot miałem PIONER DVD-RW i miałem naped dać na 1 miesjce na kompie mam :

hard disk drivers , CDrom drivers.

Pomozcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDD SMART monitoring zostaw w spokoju, to ma być ustawione tak jak jest i tego nie należy ruszać.

Podaj model płyty głównej i jaki system inastalujesz. Przede wszystkim trzeba zmienić kolejność Bootowania (Boot order, lub Boot priority) tak, by na pierwszym miejscu był CD-ROM, DVD-ROM, lub konkretna nazwa napędu (różnie to jest nazywane), być może trzeba zmienić coś jeszcze, ale tu musiałbym znać model płyty i system.

Przenoszę do programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób dwie rzeczy:

1) znajdź słownik języka angielskiego (najlepiej technicznego)

2) weź instrukcję do płyty głównej

Zrób to co podpowiadają koledzy. Na ogół zmiany dokonuje się przy użycie klawiszy +/- , page up i page down - być może musisz enterem wejść w daną opcję.

Do tego na 99% ma gdzie z boku lub na dole napisane, jakich klawiszy w danym oknie możesz używać + do czego służą.

cyt:

w boot mam taka kolejnosc:

>Boot Device Priority

>Removable Drivers

>Hard Disk Drivers

>CDROM Drivers

>Boot Settings Configuration

>Security

I co mam tam zminić?

Wciśnij ENTER i wejdź w Boot Device Priority - w środku na pewno masz jakąś możliwość ustawienia kolejności bootowania.

ps. oczywiście mam na myśli, że musisz najechać strzałkami na boot device priority i wcisnąć enter aby wejść w szczegóły danej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bootowanie ustaw cd-rom/dvd/nazwa napędu jako pierwsze, jako drugie ustaw hard disc.

Kiedy ci wyskakuje błąd? Jak zaczynasz instalację i nie wykrywa dysku, czy po uruchomieniu komputera w ogóle się instalacja nie uruchamia? Opowiedz coś więcej na temat problemu...po Polsku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie mam zielonego pojęcia co do mnie napisałeś i w czym tkwi problem. Zakładam jednak, że masz dysk SATA i instalujesz XP, który nie ma do niego sterowników. W takiej sytuacji, w BIOS ustaw dla tego dysku tzw. IDE MODE i zainstaluj windows. Po wszystkim wyłącz IDE Mode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...