Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sophi13

Devil May Cry 3 - granie na padzie

Polecane posty

Gość sophi13

Mój problem wygląda tak: Devil May Cry 3 Edycja Specjalna PL nie obsługuje padów Xbox 360 for Windows wyprodukowanych przez Microsoft. I nie tylko. Moja wymarzona gra nie chce obsługiwać mojego Logitech Chillstream... Który ma co najwyżej układ przycisków jak w X360 for Windows. Gdy uruchamiam program do konfiguracji pada, wy świetla się komunikat, że mój pad jest nieobsługiwany. Z kolei w opcjach gry w ogóle nie mogę skonfigurować pada, nie obsługuje mi spustów i lewego grzybka (analoga). Z kolei na klawiaturze zwyczajnie nie da się grać. Jest jakiś sposób, by gra zaczę ła obsługiwać mojego pada?

I czy jest jakiś mod, czy coś takiego, co zwiększałoby rozdzielczość? Bo maksymalna to 1024x720. A mój lapek ma matrycę 15,6" i rozdzielczość natywną 1330x776 (coś w tym stylu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz najprawdopodobniej ten sam problem, co ja kiedyś. Do pewnego czasu, aby móc jakoś grać, używałem programu ControlMK, do emulowania klawiatury za pomocą pada, ale chociaż dało się niektórym przyciskom zmienić konfigurację, to i tak pozostawały im też "stare" funkcje, czyli np. wychodząc do menu albo tauntując, zmieniała mi się broń. Pełne rozwiązanie znalazłem dopiero po jakimś czasie przypadkowo na stronie moderskiej DMC. Koleś polecił mi wkleić poniższy kod na koniec pliku DMC3SE.ini w głównym katalogu.

#----------------------------------------------------------------------

[xxxxxxxxxxx]
START = 7
SELECT = 6
CIRCLE = 1
TRIANGLE = 3
SQUARE = 2
CROSS = 0
L1 = 4
R1 = 5
L2 = 11
R2 = 12
L3 = 8
R3 = 9
L<->R = 1

Przy czym zamiast xxxxxxxxxxx musisz wstawić pełną nazwę swojego pada, którą znajdziesz w "Kontrolerach gier" w panelu sterowania. Dalej musisz użyć właśnie ControlMK, ale to tylko do ustawienia spustów. Ściągnij, otwórz, wybierz swój pad w "Controllers Found", kliknij Add, potem wybierz pada w "Active Controllers". W "liście" przycisków poniżej odnajdź te, które służą za spusty (najpewniej to oś Z + i Z -), kliknij je i ustaw je na takie przyciski, które odpowiadają im na klawiaturze. Dalej tylko zapisz profil, żeby nie powtarzać tego w przyszłości, zminimalizuj ControlMK i możesz grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston, we have a problem.

Jeśli ustawię w ControlMK spusty - działają. Nie działa za to lewy analog, zaś przyciski Start i Back działają tak samo, jak spusty. Po ustawieniu odpowiednio osi Y-, Y+, X- i X+ oraz przycisków Start/Back - okazuje się, że gra nie obsługuje przycisku X, zaś na prawym analogu góra jest dołem, a dół - górą.

Jakaś pomoc?

Screeny z ControlMK

controlmk1.jpg

controlmk2.jpg

Każda próba wejścia do ekranu pozwalającego na zmianę ustawień sterowania klawiaturą kończy się wywaleniem do pulpitu.

Edit: udało mi się skonfigurować jako tako pada - mogę poruszać się, walczyć, resetować kamerę, korzystać ze spustów... Prawy grzybek, nie wiedzieć czemu, działa jak lewy - pozwala sterować postacią. Nie przeszkadza mi to jednak aż tak...

Mimo wszystko problem nie został rozwiązany, więc proszę o niezamykanie tematu.

Edit2: lewy analog działa równocześnie jak prawy, tj. równocześnie steruje postacią i kamerą. Jak to rozwiązać, bo w misji 17 człowiek może się ze złości zapluć, skacząc po tych kostkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

A próbowałaś bawić się tym GPadCfg z katalogu gry? Gdy podłączysz pada, ustaw tam wszystkie przyciski jak będą Ci odpowiadać i daj Reverse. Wtedy gałki się obrócą. I powinno być tak jak należy. Potem Save i have fun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altair - Gra nie obsługuje pada. GPadCfg wywala mi komunikat, że pad jest nieobsługiwany.

@MattCarnal - w DMC 4 nie ma absolutnie żadnych problemów z Chillstreamem, autorzy gry wręcz zalecają korzystanie z pada X360 for Windows (a ja dopowiadam - lub wzorowanego). Gra się bardzo przyjemnie.

W trójce masz wybór - albo się pomęczysz z w/w kodem do wklejenia i ControlMK, albo klawiatura. Ewentualnie inny pad, np. Logitech DualShock (bardzo dobry, korzystam z niego w domu - pożyczam od brata :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pada Logitech Chillstream tylko Microsoftu od Xbox-a ale problem miałem identyczny, więc może rozwiązanie będzie podobne. W moim przypadku pomogło zainstalowanie alternatywnych sterowników do pada o nazwie "x360wc", które są na tej stronie: http://www.katch.ne.jp/~morii/driver/x360wc/index.html. Dzięki tym sterom triggery pada mogą działać cyfrowo, co oznacza, że DMC będzie wykrywać pada jako 12 przyciskowego. Następnie trzeba dodać obsługę pada w grze przez edycję pliku "dmc3se.ini", który znajduje się w katalogu głównym gry zastępując jego zawartość tym:

[WINDOW_STATE]

ScreenWidth= 640

ScreenHeight= 480

[Microsoft Xbox 360 Wireless Controller]

START = 6

SELECT = 7

CIRCLE = 1

TRIANGLE = 3

SQUARE = 2

CROSS = 0

L1 = 4

R1 = 5

L2 = 10

R2 = 11

L3 = 8

R3 = 9

L<->R = 0

Po tym zabiegu GPadCfg.exe (konfigurator padów DMC) nie będzie wywalał błędu, że pad nie jest obsługiwany. Zapisujemy plik i możemy grać. Podkreślam, że jest to zabieg dla oryginalnego pada Microsoftu ale nie wykluczam, że nie będzie też działał na innych padach wzorowanych na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ustawić emulację klawiszy w ControlMK, musisz stworzyć nowy profil. W tym celu:

1) Wybierasz pada z listy Active Controllers (musisz go wcześniej dodać, wybierając go z listy Controllers Found i klikając Add)

2) Klikasz na małej "strzałeczce" (wygląda tak: >) i wybierasz Add

3) Nazywasz profil (np. DMC 3)

4) Klikasz dwukrotnie na polu z nazwą przycisku pada (np. Oś X+ czy Button: Przycisk 3) i wybierasz z listy klawisz do emulacji (polecam zapoznać się wcześniej ze sterowaniem w grze). Jeśli twój pad ma np. przyciski X, Y, A, B - musisz sprawdzić za pomocą Panelu Sterowania (zakładka Kontrolery gier), jaki przycisk z numerkiem odpowiada jakiemu przyciskowi na twoim padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nieprawda. Ja na swoim logitechu chillstream śmigam dante'm pod każdym kątem bez żadnego problemu. Oczywiście mówię tu o DMC3. Ściągnąłem sterowniki do pada, zainstalowałem, i działa. Lewy drążek - chód. Y-uderzenie, B- styl, X-strzał, A-skok. Bez zmieniania niczego, o tak było domyślnie i tak właśnie gram. I zero problemów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzuSzu - możesz podać, jakie sterowniki? Bo o ile dobrze pamiętam, instalacja sterowników z płyty dołączonej do pada była niezbędna wyłącznie dla WinXP (a i niekoniecznie...). W efekcie zostawiłam płytę w domu... I jakoś gdzieś ta płytka wywędrowała, nie mogę jej znaleźć >.<

Nie pomyliłeś trójki z czwórką? Bo takie sterowanie jest domyślnie w czwórce, w trójce jest "przesunięte" (X - atak, A - strzał, B - skok, Y - akcja stylowa). Przynajmniej u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie słuchać bo nie chce mi się powtarzać. Aby wszystko działało jak trzeba to w ControlMK trzeba ustawić wszystko tak jak zaprezentował Ylthin z tą różnicą że w miejsce W dajemy S i na odwrót. Oprócz tego w ikonach "Obrut X-","Obrut X+" i to samo z Y. wstawiamy komende "MOUS_MOVE_X_NEG" dla - a dla plusa to samo tyle że z końcuwką "POS"

(oczywiście dla ruchu w Y dajecie Y). I polecam pod Oś Z-/+ podstawić Q i E.

U mnie działa w 100% dobrze powodzenia. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dreacko - kilka spraw.

Po pierwsze - zaprezentowała. Jestem dziewczyną.

Po drugie - pisz poprawnie - czyli z uwzględnieniem zasad ortografii i interpunkcji.

Po trzecie - czy mógłbyś jeszcze raz opisać swój sposób? Napisałeś to tak nieczytelnie, że niewiele z tego zrozumiałam.

Chodzi ci o to, że w pozycjach Obrót X- i Obrót Y- należy wybrać komendę MOUS_MOVE_X_NEG, z kolei dla Obrót X+ i Obrót Y+ - MOUS_MOVE_X_POS?

...tyle, że takich komend nie ma. Jest co najwyżej MOUSE_MOVE_X_NEG itd.

...Nie działa. Kamera jak szalała, tak szaleje.

BTW. Jakiego masz pada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...