Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Rozwiązany: Windows 7, a wersja 64

Polecane posty

Witam,

W skrócie.

Ostatnimi czasy zakupiłem nowy system. Zainstalowałem. Po sprawdzeniu w panelu sterowania wyświetla :zainstalowana pamięć ram: "4,00GB (dostępne 2,94GB)". Za to tuż poniżej wyświetlana jest wersja systemu, oczywiście pokazuje 64. O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64bity obsługuje większe ilości pamięci. Akurat windows 7 to pierwszy 64bitowy windows sprawiający mało problemów z kompatybilnością. Większość programów na nim działa :)

ps. jako, że masz 4 giga to nie odczujesz większej różnicy pomiędzy 32 a 64 - są to tak nikłe procenty, że nie warto wspominać. Choć należy pamiętać, ża 64bity znacznie lepiej zarządzają pamięcią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikłe procenty? Zależy od innych urządzeń, ale widziałem przypadki, gdy 32-bitowy Windows nawet 3GB nie wykrywał oraz takie, gdy system x64 wykrywał mniej niż powienien, bo było wyłączone remapowanie w BIOSie, ale to już inna historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobra, chyba już wiem o co chodzi. Myślałem, że sprawdzałeś w menedżerze zadań, a nie w informacjach o systemie.

W BIOSie trzeba ustawić remapowanie pamięci, najczęściej odpowiada za to opcja Memory Remap Feature, którą należy ustawić na Enabled.

Jeśli tego nie znajdziesz, to podaj model płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...