Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czesio666

zawieszający się komputer - co tym razem?

Polecane posty

Ostatnio udało mi się w końcu zakupić(nareszcie od uczciwego człowieka) kartę graficzną z tej aukcji: LINK.

Problem polega na tym, że kiedy gram w np. Crysisa czy Bioshocka(w Mirror's Edge jeszcze się nie zdarzyło) kilka(naście) minut, komputer zawiesza się i nie reaguje na nic. Trzeba go wyłączać z przycisku na obudowie. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, ponieważ mój zasilacz ma termostat potrzebny do przełączania między trybem aktywnym a pasywnym i można go włączyć dopiero, gdy ostygnie, tzn. po kilku minutach, a moja obudowa nie ma przycisku reset.

Poza tym, kiedy jeszcze na zintegrowanej grafice grałem w Counter Strike'a, to występował podobny problem.

Dodam, że mam Windows 7 32-bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175.19

cytując z GPU-Z:

"nvlddmkm 7.15.11.7519(ForceWare 175.19)"

Przypominam, że są to stery na vistę.

Ściągnąłem sobie przedtem najnowsze stery ze strony nvidii na W7, ale na nich w ogóle żadna gra się nie uruchamiała, np. Bioshock miał czarny ekran.

Tak poza tym, to ja myślę, że to nie wina sterowników, bo gra uruchamia się i przez dłuższą chwilę normalnie można pograć.

Potem po prostu staje, ekran wyświetla klatkę na której stanął, a komp na nic nie reaguje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam cały czas otwartą, nie wiem co masz do Tacensa Valeo, a na radiatorze jest zwykły czarny wiatraczek, tyle że niepodłączony a ja nie bardzo wiem jak to zrobić(popatrzcie w aukcji, w zdjęciach - pierwszy post - jakie ma końcówki).

EDIT: Udało mi się podłączyć wiatraczek. Włożyłem czarną końcówkę do czarnego w molexie, a czerwoną najpierw do czerwonej(obniżyło mi o 10 stopni), a potem do żółtej(mam 20 stopni mniej). Zaktualizowałem sterowniki.

Włączę Crysisa i zobaczymy, czy nadal będzie ten błąd oraz ile mam stopni w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam cały czas otwartą,

To nie powoduje poprawy obiegu powietrza, a raczej wręcz przeciwnie.

nie wiem co masz do Tacensa Valeo,

Nic, poza tym że powoduje wzrost temperatury w obudowie.

a na radiatorze jest zwykły czarny wiatraczek, tyle że niepodłączony a ja nie bardzo wiem jak to zrobić

Czyli jest chłodzona pasywnie.

Wentylator można (warto) zmienić na "normalny" (z końcówką molex albo 3-pin do płyty głównej). Ta samoróbke też da się podłączyć (pod molexa), ale lepiej żeby zrobił to ktoś mający chociaż minimalne pojęcie o łączeniu przewodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Podłączyłem wiatraczek pod molexa, czarny z czarnym, czerwony z żółtym(dostaje 12V - są wyższe obroty - jest niższa temperatura rdzenia). Słychać go, ale mam 41 stopni w spoczynku i 49 w stresie. Przeszedłem pierwszy poziom w Crysisie - bez problemów. Sukces!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli winowajcą były temperatury. Tak jak mówił poprzednik, zdjęta obudowa nic nie da. A jak masz te stery 175.X to wypadałoby je zmienić bo są przestarzałe.

PS. Przypadkiem nie grałeś w Plemiona na 29 świecie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - brzydzę się gierkami przeglądarkowymi :smile:

Dzisiaj pojawił się kolejny problem - po chwili grania komputer się po prostu wyłącza. Tym razem nie są to temperatury, ponieważ w stresie nie przekraczają one 60 stopni, bo wiatraczek mam cały czas włączony.

Stery zostały zaktualizowane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...