Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kacapter

Nowy procesor-problem

Polecane posty

Witam mam taki problem. Po wymianie procesora na Pentium 4 szynę 533 2,8 ghz socket 478, komputer włącza się w biosie są jego informacje lecz kiedy ma przejsc do windowsa komputer się restartuje i się to powtarza lub monitor nie ma sygnału od karty graficznej tzn. gdy komputer się zresetuje monitor daje sygnał że nie jest podłączony do komputera, lecz przed 10 sekundami był jeszcze widoczny na nim bios.

Tu nasuwa się myśl czy jest to wina zasilacza jakim jest Codegen 300 WAT (wiem że jest to słaby zasilacz), na caleronie który mam obecnie 2,0 ghz wszystko działa bez zarzutu.Jeśli jest to wina tego zasilacza to czy jest jakiś sposób na udowodnienie tego np. sprawdzanie niapięć czy są większe od tego calerona bo nie chciałbym wydawać kasy jak to nie jego wina będzie. Dodam że jak wyciągnąłem kabel zasilający od dwóch napędów to monitor już miał sygnał cały czas

Jest też druga możliwość, a mianowicie płyta główna Via P4x 266A która na stronie producenta zamieściła w info że płyta ma magistrale 400 a na obrazku że 400/533 dodam że po wymianie jego informacje są zawarte w biosie więc chyba płyta go czyta były też testy na tej płycie z użyciem tego procesora

Jadro tego procesora to Northwood

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem sprawdzenia czy to wina Codegena jest sprawdzenie kompa na innym zasilaczu. Mierzenie napięć w ich przypadku niewiele da, bo są za bardzo niestabilne. W jednym momencie może być ok, a w następnym podają za wysokie napięcie i coś pada. Tak jak już Tobie pisaliśmy Codegeny trudno jest nazwać zasilaczami. Sprawdź na stronie producenta płyty, czy procesor jest na liście zgodności i jeśli tak, to czy nie wymaga on aktualizacji BIOSu. Choć tak, czy owak jednak raczej wygląda mi to na winę zasilacza. Obecnie tylko nie wyrabia, za chwilę może coś spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.chaintech.co.kr/product/product...001001000000000

tu strona o płycie i nie wiem w sumie co mam zrobić bo znowu pisze ze ma magistrale 400/533 potem na dole ze cpu pentium 4 na 400 ale gdy płyta go widzi w biosie to czy to oznacza że pasuje do niej czy że tylko odczytała informacje

A i przy okazji jaki zasilacze byście polecali i w tanie bo nie mam zamiaru wydawać 200 zł na zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo czytając sapdłem z krzesła i muszę się na nie wgramolić...

Że niby 200 zł to dużo jak na zasilacz? No to nie wiem co Ci tu radzić, bo jedyne w miarę dobre i w miarę tanie zasilacze jakie znam to Chieftec, fakt dostaniesz 350W za 150 zł (może nawet taniej) i te 350W w porównaniu z twoim "Codim" to już duża różnica. Nie wiem tak na prawdę co masz w budzie i jaką moc Ci polecić, osobiście wybuliłbym 200+ zł i kupił co najmniej 450W chiefteca. Sam mam be quieta, ale po cyrkach jakie z nim miałem jakoś się do marki zraziłem, choć najpierw działał bez problemów i potem jak mi na trzeci wymienili (drugi zjarał się od razu :/, choć trzeba im przyznać, że wymienili od ręki i bez szemrania) też mi działa bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Zapomniałeś napisać, że najtańsze z możliwych porządne zasiłki. W RAM.net.pl można je znaleźć nieco taniej. Ich wadą jest słabe okablowanie, jeśli to przeszkadza, to za ~150zł można znaleźć FSP400-60GHN 80+, możesz poszukać tych modeli na ceneo, może gdzieś znajdzie się je jeszcze taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO najbezpieczniej jest pożyczyć na dobry początek od kogoś zasiłkę i sprawdzić czy pójdzie, problem może tkwić po prostu w kiepskim zasilaczu. Mnie na codim karta graficzna różne artefakty wypluwała, potem restartował się system, a jeszcze potem przez ileś prób komp nie chciał ruszyć, za to PC speaker piszczał jak najęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...