Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Po zmianie zasilacza komputer nie działa

Polecane posty

Mam pewien dość duży problem ze starym kompem. Mianowicie postanowiłem go lekko odrestaurować, min. przez wymianę zasilacza, ze starego CODEGENa na Fortrona FPS350-60APNA. Zasilacz doszedł, więc razem z wymianą postanowiłem lekko kompa przeczyścić(wymagany był odkurzacz ;)), więc go rozkręciłem, każdą część osobno wyjąłem i przeczyściłem(głownie za pomocą powietrza w spreju, patyczków higienicznych i chusteczek). Wszystko było przeczyszczone więc go postanowiłem skręcić i poskładać, na zasadzie mniej więcej gdzie co pasuje tam wkładam(czyli mniej więcej tak jak było, kilka części zamieniłem z przyczyn technicznych) lecz niestety nie wszystko działa(raczej nic nie działa). Kiedy już wszystko podłączyłem i odpaliłem okazał się że nic nie działa, próbowałem wielu sposobów i nadal nic(z dyskiem i DVD-ROMem, bez itd.). Na monitorze nic nie było widać, lecz prąd dochodził do płyty głównej(wiatraczek na karcie się świeci, na procku tak samo, kontrolka także) lecz nic nie działa, a jak podłącze prąd do jednego gniazda(na zdjęciu nr1) to przestaje wszystko działać. Co mogę z tym zrobić?

http://img411.imageshack.us/img411/7996/img0193yu.jpg

Moja płyta główna to Intel d865PERL, karta graficzna Saphire Radeon 9600 Pro, procek Intel Celeron :) Coś jeszcze potrzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ograniczyłem rzeczy w kompie do niezbędnego minimum(wywaliłem kartę sieciową, dodatkowe USB i zostawiłem tylko HDD, oczywiście MOB, kartę graficzną i pamięć RAM) i nie mam dobrych informacji. Komputer chodzi trochę dłużej niż 3 sekundy tylko jeśli:

a) Są podłączone kości ram, ale zasilanie z 4 pin na MOBie jest odłączone

b.) bez kości RAM, a zasilanie 4pin podpięte

24 cały czas podpięte. Kiedy uruchamiam bez RAM dochodzi trzykrotny pisk(chyba z BIOSu), a na monitorze nadal nic nie ma, ale reaguje, tyle że nic nie pokazuje.

Kości RAM sprawdzałem na dwóch modelach i we wszystkich czterech złączach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Są podłączone kości ram, ale zasilanie z 4 pin na MOBie jest odłączone

b.) bez kości RAM, a zasilanie 4pin podpięte

Tylko tak działa, czyli albo 4pin bez RAM, albo bez 4pin i z RAM ;)

Dzisiaj pójdę sprawdzić w innym kompie czy te kości w ogóle jeszcze działają, choć nie wiem dlaczego nic się nie wyświetla na monitorze, choć radiator na karcie grafiki chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie, jeśli chodzi o odpalenie kompa poza obudową, to rób co następuje. Połóż płytę na czymś twardym (idealnie nadaje się do tego karton od płyty). Popodłączaj wszystkie niezbędne kable i urządzenia, tak jak należy i odpal kompa. By włączyć komputer są dwa sposoby:

- jeśli masz jakiś zapasowy włącznik od starej obudowy, to go zamontuj i użyj,

- jeśli nie masz takowego, to weź śrubokręt (lub dowolną inną rzecz, która przewodzi prąd i ma izolację) i na krótką chwilę zewrzyj piny odpowiedzialne za odpalanie kompa.

Masz możliwość sprawdzenia poszczególnych części na innym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie uruchomiłeś. Samo przełączenie włącznika nie uruchomi kompa, trzeba jeszcze w jakiś sposób zewrzeć wspomniane wcześniej piny (albo włącznikiem, albo śrubokrętem).

Sprawdź w takim razie kartę graficzną na innym kompie. Pamięci jak rozumiem sprawdziłeś. Dobrze by było też sprawdzić procek, ale to może się okazać trudniejsze do wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś zasilacz? Ja bym nie kombinował z odłączaniem kabla 4pin tak jak mówiłeś... Przekonaj się, czy wtyczki dobrze powchodziły i czy zasilacz jest w pełni sprawny, bo rozumiem, że na poprzednim wszystko działało? Czasem jest tak, że nowy sprzęt troche gorszej jakości ma troche 'niedorobione' wtyczki, wtedy coś nie styka... Ewentualnie może to być też wina włącznika obudowy- radzę przewód od 'reset' na obudowie podpiąć do pinów do włączania kompa na płycie głównej i spróbować włączyć pcta 'resetem'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz na pewno jest lepszy FORTRON > CODEGEN.

2. Na starym zasilaczu działało, ale już nie działa.

3. Jakieś 50 razy podłączałem i odłączałem, więc pewnie kiedyś bym to dobrze zrobił

4. Na pewno się włącza, wszystkie "wiatraczki" zaczynają się kręcić itd. Co do tego że jest włączony nie mam wątpliwości.

5. Mój drugi komp okazał się zbyt nowy i niestety części nie pasują, RAM ma to wycięcie nie w tym miejscu, a karta graficzna to zupełnie inna bajka.

6. Z przyciskiem ON/OFF/RESET też mam problem, ponieważ jedyne do czego udało mi się dojść, to to gdzie się wtyka lampkę power(choć pewnie i tak źle), a instrukcja jest równie przydatna co taboret

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam dość stary ale powinien działać, spróbuje go pod inny podpiąć, może pomoże.

Możliwe jest że coś się zrestartowało w BIOSie i ustawienia do monitora tak sprawiły, że się obraz na tym monitorze nie wyświetla?

Sprawdzę jeszcze na innym(jak kabel znajdę ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...