Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kubow

Rozwiązany: Słuchawki a panel przedni

Polecane posty

Witam. Od niedawna mam taki problem, otóż komputer kupiłem ok. 6 miesięcy temu, zakupiłem sobie słuchawki, wszystko sprawnie działało aż tu nagle pewnego dnia włączam rozruch i dosypuję węgla do komputera, podłączam słuchawki do panela przedniego a one nie działają. Realtek normalnie je wykrywa i pokazuje że są podłączone jednak nic nie słychać. Dodam jeszcze, że mikrofon w przednim panelu jest sprawny a same słuchawki też działają (sprawdzałem na MP3 i innym komputerze). Wie ktoś może czym to jest spowodowane i jak to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam słuchawki do panela przedniego a one nie działają.

A z tyłu komputera nie możesz ich podłączyć i sprawdzić czy działają? Zobacz, czy panel przedni jest poprawnie podłączony do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bój jest na to rada. Miałem taki sam patent. Odpal Menedżer Realtek HD Audio i wejdź w zakładkę Wejście/wyjście audio. W sekcji analogowe masz taki biały klucz na niebieskim tle. Kliknij na niego i poeksperymentuj z pierwszą opcją. Jeżeli masz ją zaznaczoną to odznacz, daj okej, potem wejdź tam jeszcze raz i zaznacz ją (i daj okej). Jeżeli masz odznaczone to postąp odwrotnie. Jeżeli nie pomogło to daj znać - pomyślimy co może być pięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki rozumiem że masz najnowsze dostępne. Poza tym powinno podświetlić się gniazdo "panel przedni". Może tu jest pies pogrzebany. Spróbuj na dzień dobry odinstalować cały soft od HD Audio i zainstalować najnowszy jaki jest (chyba że go masz). Jeszcze sprawdzę dzisiaj co może być przyczyną. Na 100% miałem takie same objawy.

Edit: zaglądnij jeszcze tutaj.

Edit2: używanie googla na prawdę nie boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał org sprawdź, czy wszystko jest podłączone poprawnie do płyty głównej. Podaj model płyty głównej, bo być może trzeba coś w BIOSie zmienić (wyjście z przodu może działać w dwóch różnych standardach, w takich przypadkach trzeba inaczej podłączyć kabelki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta główna to Asus P5QL Pro i wszystko musi być dobrze podłączone ponieważ słuchawki doskonale działały. Przestały tak z dnia na dzień.

Jeszcze jedna sprawa, bawiłem się tym "białym kluczem na niebieskim tle" ;d i jest tam zaznaczona opcja "Wycisz wyjśćie panela tylnego, gdy podłączone zostaną słuchawki panela przedniego"- według tego po podłączeniu słuchawek nawet włączone głośniki powinny przestać grać (?) a kiedy podłączam słuchawki realtek normalnie je wykrywa, dźwięku nie słychać a na głośnikach muzyczka sobie normalnie leci- powinno tak być ? (chociaż to może jakaś moja chora teoria )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie dokładnie jest ta opcja ? Mam tam zakładki: Efekt dźwiękowy/Mikser/ Wejśćie wyjśćie audio/ Microphone/ Demo Audio 3d

Hah x D Problem solved, rozwiązanie było tam gdzie nigdy bym się go nie spodziewał, po prostu odinstalowałem realteka i zainstalowałem na nowo... W każdym razię dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...