Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukasz784

komputer się nie wyłącza

Polecane posty

Witam! Zapewne mój problem jest problemem powszechnie znanym... Ale ten przypadek jest szczególny ;) Chociaż nie mam powodu do śmiechu... Otóż komputer wyłącza się tylko jeśli działa <10min, powyżej natomiast zawiesza się w momencie naciśnięcia przycisku "Wyłącz komputer" w pasku Start. BIOS zaktualizowałem, rejestr zmodyfikowałem. Największy problem pojawia się podczas próby włączenia "WĘZŁA INTERFEJSU NT Apm/Legacy", ponieważ po zainstalowaniu sterownika wyświetla się informacja (we właściwościach owego węzła), że system nie może zainicjować sterownika urządzenia, dla tego sprzętu... Szukałem w BIOS' ie zaawansowanych opcji zarządzania energią, ale nic podobnego nie znalazłem... System był kilka miesięcy temu reinstalowany, ale nie było początkowo takich problemów. Kompletnie nie wiem co się dzieje. Acha, opcji zaawansowanego zarządzania energią nie ma równierz w zakładce ATM w panelu sterowania (-> bo wcale nie mam tej zakładki!)... Pełna konfiguracja PC:

MoBo: GIGABYTE GA-EP43-DS3L

CPU: Intel C2D E8400 (nie kręcony)

RAM: Patriot Viper 2x2 1066mhz

GPU: GIGABYTE GF9800GT

zasilacz: rasurbo 650W

temperatury w normie, napięcia równierz (sprawdzałem miernikiem)... Bardzo proszę o pomoc za którą będę dozgonnie wdzięczny... Problem jest strasznie irytujący, więc proszę o podpowiedź

POZDRAWIAM Łukasz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja proponuje zmienić system. Ewentualnie zaktualizuj sterki i przeskanuj antywirem.

Na takiego kompa polecałbym Windows 7 u mnie miałem podobny problem ale ten win poprawił mi stabilność pracy !!

Wiesz co, ja proponuje zmienić system. Ewentualnie zaktualizuj sterki i przeskanuj antywirem.

Na takiego kompa polecałbym Windows 7 u mnie miałem podobny problem ale ten win poprawił mi stabilność pracy !!

Wiesz co, ja proponuje zmienić system. Ewentualnie zaktualizuj sterki i przeskanuj antywirem.

Na takiego kompa polecałbym Windows 7 u mnie miałem podobny problem ale ten win poprawił mi stabilność pracy !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Rasubro to nie są zbyt dobre zasilacze, ale na czarnej liście bym ich nie umieścił. Głównym problemem z nimi jest to, że moc na naklejce jest mocno przesadzona (tak mniej więcej o 200W). O ile zbyt mocno się ich nie obciąży, to nie powinny spalić ani siebie, ani niczego innego. Do konfiguracji jak w pierwszym poście powinien starczyć.

Jaki masz systtem i jakiego antywirusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200W, bez jaj taka "przesada" nie tylko osadza firmę na czrnej liście, ale ją dyskwalifikuje jako powarznego dostawcę. Jeśli Sevard zaryzykujesz instalację zasilacza z "tolerancją" 200W to masz umnie ksywę kamikadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 - 200 = 450, czyli ten zasilacz i tak starczy do praktycznie każdej konfiguracji z jedną pojedynczą kartą graficzną. Jeśli się go zbytnio nie obciąży, to powinien być względnie bezpieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powoduje oprogramowanie/sterownik (masz zainstalowane sterowniki chipsetu? nowe?) albo ustawienia BIOS.

Power Management Setup -> ACPI Suspend Type (przełącz na S1)

oraz

HPET Support/Mode -> wyłączyć (domyślnie włączone)

Antywirus KiS również potrafi robić takie rzeczy na niektórych kompach, ale najpierw trzeba sprawdzić ustawienia BIOS i sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...