Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vito1412

Zasilacz

Polecane posty

Czy po podłączeniu do prądu zasilacz powinien zacząć działać? Wsadziłem do obudowy nową płytę główną i zasilacz przestał działac. Do tego nie wiem jak podłączyć 4 jacekli wychodzące z obudowy :

2 x Power sw

Power led

H.d.d. Led

Jak to powinno być podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podłączeniu do prądu zasilacz powinien zacząć działać? Wsadziłem do obudowy nową płytę główną i zasilacz przestał działac. Do tego nie wiem jak podłączyć 4 jacekli wychodzące z obudowy :

2 x Power sw

Power led

H.d.d. Led

Jak to powinno być podłączone?

Powinieneś mieć Power SW, Reset SW, Power LED i HDD LED (PWR SW, RST SW, PWR LED, HDD LED) - poszukaj kilkupinowego złącza na płycie głównej, podobnej do tego:

Power_SW.jpg

Powinieneś mieć napisane na płycie głównej, co do czego jak podłączyć.

A Open

Model no FSP300-60BT(PF) 300W

Jest przełącznik z tylu ale i tak nie działa. Instrukcji do płyty nie nam.

FSP300-60BT(PF) 300W to Fortron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji plyty glownej jest mniej lub bardziej dokladny opis jak podlaczyc owe kabelki. Jaka to plyta glowna? Jesli wszystko dobrze podlaczyles to dzialac musi, a jesli dalej nie to trzeba szukac przyczyny gdzie indziej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podłączysz to i tak nie ruszy. Komputer należy włączać tylko wtedy, gdy wszystko jest podłączone.

PS. Kolejność jest taka: Montujemy płytę główną -> podłączamy kabelki od obudowy -> podłączamy zasilacz (w międzyczasie montujemy resztę sprzętu) -> przełączamy przełącznik z tyłu zasilacza na "1" -> włączamy komputer. Sam zasilacz po włożeniu weń kabla nie ma prawa ruszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jaszcze jedną prośbę. Może ktoś sprawdzić jakk mają być podłączone kable do płyty głównej(power led itp.). Teraz pisze z komórki i nie nam możliwości tego prawdzić. Instrukcja jest tu www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=39&DetailName=Manual&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem, panel do podłączenia tych kabli wygląda tak - 2 kolumny, 5 rzędów .

licząc od góry - I rząd 1,2 II rząd 3,4 itd. do 10 (10 jest pusta).

Wychodzi na to, że to będzie tak:

HDD Led - 1,3 (czyli dwa górne z lewej strony )

Power Led - 2,4 (obok HDD, z prawej)

Reset - 5,7 (pod HDD)

Power button - 6,8 (pod power led)

Oczywiście plus do plusa, minus do minusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czy sam zasilacz nie podłączony do komputera nie powinien sam ruszyć?

Nie

Niby dlaczego miałby nie ruszyć: http://zenlabs.pl/zasilacze/62-sprawdzenie...-bez-komputera/

Autor zachowaj ostrożność przy tego typu operacjach, co by cię nic nie kopło.

Możesz w ten sposób sprawdzić czy twój zasilacz jest jeszcze na chodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

sCothMe

Ja to zrozumiałem tak,że jak zasiłkę wepniesz do sieci i czy ruszy.Więc odp jest NIE ;]

Jeśli się go odpali tak jak jest to w twoim linku to jeśli zasiłka jest sprawna to ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...