Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sailercon

Ban na steam! pomocy!

Polecane posty

Witam.Mam taki problem.Otóż wyjechałem na pare dni i zostawiłem steam mojemu koledze.Gdy wróciłem okazało się że konto zostało zbanowane za używanie czitów.On mówi że nic nie używał.Jest jakiś sposób żeby odzyskać steam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bodaj nie można się od niego odwołać.... więc podziękuj koledze., bo to na 100% on grał na czitach.

Można , ale trzeba mieć mocne powody i dowody tak więc szanse są jak 1 do 1000000...Tak więc jak powiedział Wizardius - podziękuj koledze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://supportwiki.steampowered.com/pl/Val...at_System_(VAC)

"Steam Support nie moze usunac bana z twojego konta.

Niezaleznie od tego, kto uzywal konta w czasie, gdy zostal nalozony ban. Uzywanie i ochrona twojego konta Steam to twoja odpowiedzialnosc."

"VAC moze nie banowac natychmiastowo - sam fakt oszustwa mógl wystapic kilka dni lub nawet tygodni przed widocznym nalozeniem bana na konto."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo...przychodzę ze szkoły włączam komputer a tu wiadomość(nie wiem czy mogę ją napisać) że dostałem bana za czitowanie ale nie używałem kodów ani nic(nie wiem jak mogę to udowodnić ale nie używałem)ale problem jest w tym że tą wiadomość przysłał mi jakiś T4nkuss:/(profil prywatny więc nie mogę się niczego dowiedzieć)(jest z grupy cdaction na steam)więc to tylko taki żart lub wyłudzenie loginu i hasła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy do ciebie nie napisze że zostałeś zbanowany. Kiedyś zbanowali mojemu kumplowi konto za czity(sic!) to w statusie można zobaczyć stan VAC. Co do odbanowania konta , słyszałem ze komuś się to kiedyś udało. Ale tak jak kolega mówił bez mocnych dowodów dostaniesz jedynie odp. "Nie możemy zdejmować banów.". Także jeśli ktoś wysyła wam takie wiadomości to nie odpowiadajcie na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przysłał mi stteampowered:/ to chyba jest poważne ale ja nie cheatowałem!

ale wiem że to jest oszustwo! bo w treści pisze podaj login i hasło a przecież ludzie ze steamu wiedzą jakie mamy hasła i loginy...(przynajmniej tak mi się wydaje) (bo np.jakiś moderator,admin mogą wejść na nasze konto i np napisać ostrzeżenie w zakładce(przepraszam Mateusz(Stefan) )albo nie wiem czy tak można ale napisze co ten "admin" mi napisał:

stteampowered Wiadomość wysłana automatycznie przez Steam Powered. W dniu 29.03.2009r na Twoim koncie STEAM wykryto próbę oszustwa. By udowodnić nam że na twoim koncie nie używano czitów, musisz dostosować się do wzoru, w przeciwnym razie twoje konto w ciągu 15 minut otrzyma bana. Wzór:

-Login, Hasło (do twojego konta steam)

Po chwili logi z tego dnia zostaną sprawdzone, jeżeli konto będzie czyste nie otrzymasz bana. Jeżeli jednak na koncie wykryjemy próbę oszustwa, będzie to jedynie i wyłącznie upomnienie.

Każda próba ucieczki (wylogowanie się, nie pisanie według wzoru) zakończy się natychmiastowym banem.

i ta:wiadomość wysłana automatycznie w dniu 29.03.2009 a w tym czasie jedyna gra którą miałem to dark messiah(bez multiplayer)więc to musi być oszustwo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taki problem.Otóż wyjechałem na pare dni i zostawiłem steam mojemu koledze.Gdy wróciłem okazało się że konto zostało zbanowane za używanie czitów.On mówi że nic nie używał.Jest jakiś sposób żeby odzyskać steam?

No to są dwie opcje:

- albo twój kolega kłamie i używał cheatów

- albo ty kłamiesz, bo nie chcesz się przyznać, że to ty ich używałeś, co jest znacznie bardziej prawdopodobne, bo kto zostawia Steam komu innemu?

Ban jest przeważnie na półtora roku (tak średnio), więc sobie pocheatowałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś wątpliwości to napisz po prostu do Steama. Ale ja bym ich nie miał, bo nie wierzę, żeby ktokolwiek ze Steama pytał o Twoje hasło i login. Zwyczajnie, żaden panel administracyjny tego nie potrzebuje, a pierwszą zasadą bezpieczeństwa jest "nie podawać hasła".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym napisał do Steam i zgłosił próbę wyłudzenia hasła. Steam nigdy nie zapyta Cię o dane do Twojego konta, bo najzwyczajniej w świecie nie są im one potrzebne. Hasła są przeważnie przechowywane na serwerze w formie zaszyfrowanej, więc jeśli jest zastosowana sensowna funkcja haszująca oraz masz silne hasło, to obsługa Steama nie zna Twojego hasła, ale jak już pisałem oni nie potrzebują tego, bo mają większe uprawnienia niż Ty. Mogą sprawdzić wszystko, co działo się na Twoim koncie nie posiadając Twojego hasła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, parę rzeczy, żeby to posegregować, bo czytając ten wątek, mam wrażenie że połowa wie o co chodzi, ale już druga niekoniecznie, a więc:

1. Bana na konto steam można dostać tylko przy używaniu cheatów (tzw. kodów). Ban taki jest permanentny, tzn. dożywotni. Nie na żadne rok, półtorej jak piszą co niektórzy. Jest on na zawsze.

2. Nikt nigdy nie napisze do was z Valve, Steampowered itd, itp., prosząc was o hasło!!! NIGDY! Jeśli ktoś chce, abyście wysłali mu hasło (czy to będzie napisane po polsku czy po angielsku czy po chińsku), to jest to złodziej i absolutnie NIE NALEŻY podawać mu swojego loginu i hasła.

3. Valve nie interesuje fakt czy to graliście wy, wasz kolega czy kot na haxach. Wy jesteście odpowiedzialni za swoje konto i to wy jako właściciele ponosicie wszelkie konsekwencje. A więc nawet jeśli czitował wasz kolega, to i tak nie udowodnicie, że to on, a nie wy. Udowodnienie tego wynosi jak wygrana w lotka - nie da się, nie odzyskacie konta steam. Lepiej od razu zamawiajcie nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bana na konto steam można dostać tylko przy używaniu cheatów (tzw. kodów).

Bana można dostać tylko za używanie cheatów w multiplayer i nie chodzi tutaj o komendy wpisywane w konsoli(jeśli serwer ma sv_cheats "1" wtedy będą działać, w innym przypadku można wpisywać, nic się nie stanie, ale nie będą działać) tylko o programy tzn. wszystkie aimboty, wallhacki, speedhacki itp. itd. Nie ma takiej możliwości żeby dostać bana na VAC wpisując komendy w konsoli(tzw. kody) w singleplayer lub multiplayer(chyba że towarzyszą temu haxy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkwilk Miałem podobną wiadomość, koleś o nicku ADMIN i z avatarem STEAM napisał do mnie że wykryto oszustwa, i że jak za kilka minut nie otrzymają hasła to mi konto zbanują, a ja napisałem "Jakżeś taki mądry to udowodnij mi to i zbanuj mi konto". Po 3 minutach koleś się wylogował a ja dalej w L4D pykam normalnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi mówiących, że bana dostaje się na wieczność - kolega dostał bana na rok za cheatowanie (na własnym serwerze LAN, grając z botami :D). Więc jak widać dają drugą szanse (choć to było dobre kilka lat temu, więc mogło się pozmieniać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...