Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BHole

Dystybycja gier on-line

Wolisz wydania pudełkowe czy elektroniczne  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wolisz wydania pudełkowe czy elektroniczne

    • Pudełka RULEZ!
      75
    • Wersje elektroniczne RULEZ!
      8
    • Nie mam zdania
      0
    • Jedne i drugie mają swoje zalety i wady
      33


Polecane posty

W związku z tym, że w komentarzach do jednego z newsów pojawiły się różnice zdań odnośnie różnych sposobów dystrybucji gier mam pytanie co o nich sądzicie.

Zagłosujcie i napiszcie co według was jest lepsze.

Pozdrawki

BHole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze są pudełka. Wiem, że liczy się tak naprawdę sama gra, ale chwila w której zdejmujesz folię z pachnącego nowością pudełka jest bardzo przyjemna. :wink:

A poza tym nie trzeba czekać, aż gra się pobierze - wystarczy włożyć płytkę do napędu. Jest instrukcja, ewentualnie poradnik i inne dodatki. No i można postawić na półce. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, bo sam nie mam sklepu przed nosem. 90 % moich gier była zamawiana przez internet. Zresztą zazwyczaj tak się bardziej opłaca, nawet wliczając koszt przesyłki, zwłaszcza jak się zamawia z kimś. A na grę w wersji wirtualnej też trzeba czekać, aż się pobierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę zdecydowanie wejść do Empiku, posprzeczać się z tamtejszym "ekspertem", który ostatnio twierdził, że CoD 5 jest to strzelanka pokroju Team Fortess 2 xd, rozpakować pudełko, postawić na szafce i codziennie wieczorem patrzyć na nie z dumą. Nie wymieniam już tu poradników i instrukcji, a także jakiś miłych niespodzianek wrzuconych przez dystrybutora ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też nie widzę sensu w kupowaniu elektronicznie.

1. Na steamie płaci się tyle co za grę w pudełku.

2. Gry na półeczce ładnie się prezentują.

3. Można się chwalić kolekcjonerką (gadżety rządzą! ;])

4. Szybkość - wersję pudełkową możesz mieć po chwili, a na elektroniczną trzeba czekać.

Można wymienić więcej ale mi się nie chce : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na ostatnią opcje dlaczego ?

1: W wersjach pudełkowych, owszem są drogie i płyty mogą się porysować. Ale chyba przeciętnego zjadacza chleba częściej stać na pudełkową wersje niż z steama.

2: Wersje z steama w sumie, są alternatywą, i kto wie. Może niedługo tylko przez steam będzie można kupować gry, ale wada jest taka. Że jak zapomnimy hasło, albo ktoś nam się na konto włamie, to chyba ciężko odzyskać to konto. Nie mam pewności to nie bijcie mnie.

Tak że więc. Ostatnia opcja w ankiecie jest dla mnie odpowiednia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na ostatnią opcje dlaczego ?

1: W wersjach pudełkowych, owszem są drogie i płyty mogą się porysować. Ale chyba przeciętnego zjadacza chleba częściej stać na pudełkową wersje niż z steama.

2: Wersje z steama w sumie, są alternatywą, i kto wie. Może niedługo tylko przez steam będzie można kupować gry, ale wada jest taka. Że jak zapomnimy hasło, albo ktoś nam się na konto włamie, to chyba ciężko odzyskać to konto. Nie mam pewności to nie bijcie mnie.

Tak że więc. Ostatnia opcja w ankiecie jest dla mnie odpowiednia. :)

1. Czasami na steamie jest taniej, ale nie zawsze.

2. Tutaj zaprzeczyłeś zaletom steama mówiąc, że ktoś się może włamać i zabrać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... robisz format kompa i gierka znika, no bo chyba jej nie przegrasz na płyte, bo to by było piractwo prawda ?

Proszę, wypadałoby zdobyć chociaż trochę wiedzy przed wypowiadaniem się w temacie... Większość (a zapewne wszystkie, ale pewności nie mam) systemy dystrybucji cyfrowej są oparte na kontach użytkowników. Kupując grę kupujesz ją na konto i od tej chwili pobierasz ile chcesz i gdzie chcesz. Więc już biorąc wyświechtany Steam. Instalujesz klienta Steam, rejestrujesz się, masz konto. Kupujesz grę. Od tej chwili możesz pobrać zakupiony tytuł w dowolnej chwili i z dowolnego komputera podpiętego do Internetu (a jak już ściągniesz to możesz przełączyć się w tryb offline).

Sam zaznaczyłem ostatnią opcję. Przewaga dystrybucji cyfrowej wynika z jej wszechdostępności. Jest 1 w nocy, a właśnie wyczaiłeś jakaś super promocję na Steamie/Impulse? Żaden problem, możesz kupować w dowolnej chwili. Spróbuj tak zrobić w sklepie... Kwestia cen i transferu boli tylko Polaków akurat, kurs euro jest jaki jest, tak samo jak prędkość polskich łączy. Chociaż w trakcie świątecznej promocji King's Bounty: Armored Princess na Steam było po przeliczeniu za połowę tego, co w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam czy impulse maje jeszcze jedną ciekawą zaletę.

Można tam kupić starsze tytuły których nie znajdziecie w sklepach. Ostatnio za około 8 PLN udało mi się kupić całą serię X-Com w promocji. Może nie wszystkich rusza granie w coś w rozdzielczości 320x240 w 256 kolorach ale zabawa i tak jest przednia :)

No i powracają wspomnienia z młodości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... robisz format kompa i gierka znika, no bo chyba jej nie przegrasz na płyte, bo to by było piractwo prawda ?

A właśnie, że jak przegrasz na płytę to to nie jest piractwo tylko kopia zapasowa i regulamin ci na to pozwala :)

Dla mnie niewątpliwym plusem dystrybucji elektronicznej jest możliwość gry bez płyty w napędzie. Żaden nośnik wieczny nie jest a już tym bardziej taki mocno eksploatowany. Natomiast mając grę w dystrybucji elektronicznej mam pewność, że dopóki dany serwis będzie istniał (na upadki prędko się nie zanosi) to sobie w daną grę pogram.

Odzyskać konto na steamie jest bardzo łatwo. Wystarczy mieć jakiś dowód np. zdjęcie cd-keya i napisać do supportu steama.

Wiadomo, że wszystko zależy od cen bo nikt nie lubi przepłacać. Ja kupuję tam gdzie jest taniej, choć ostatnio więcej zakupów mam właśnie w dystrybucji elektronicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, do niedawna byłem fanbojem pudełek... teraz jednak już tak nie jest. Dystrybucja elektroniczna - tak, ale tylko w przypadku "małych gier", tak o rozmiarze <3gb (żebym mógł na swoim żałosnym necie w nockę lub dwie ściągnąć). Po prostu wygodniej jest taką grę choćby włączyć - bez wstawania, marszu przez pokój i zabawy z pudełkami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełka mają wiele plusów , można je oglądać pomacać ,zawsze jakaś książeczka jest . No i samo wyjście do sklepu jest ekscytujące. Jednak co zrobić jak się zgubi gra ? Z formą elektroniczną jest łatwiej bo wchodzę i ściągam. Zajmuje to trochę czasy ,ale jednak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zgubi grę? To znaczy że gry masz porozrzucane po pokoju i istnieje taka możliwość? Ja nie mam zamiaru kupować gier w postaci elektronicznej z jednej dal mnie prostej przyczyny - nie mam zamiaru płacić za coś co istnieje tylko w komputerze. Jak już płacę to chcę mieć możliwość dotknięcia pudełka i płyty. Nie ma to jak zapach świeżej gry itd. Zresztą edycji kolekcjonerskiej nie dostaniesz w wersji elektronicznej. Zresztą dla mnie to nie problem przez chwilkę pobawić się płytami które i tak są poukładane na półce. Ale jak ktoś uważa że znalezienie płytki i zainstalowanie gry to zadanie na kilka godzin (jak się pobiera grę to faktycznie tyle to trwa) to jego problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tak gdzie jest taniej. Zwykle w sklepie, ale ostatnie oferty na allegro spowodawały że kilka gier już wkrótce ściągnę, choć na razie mam same wersje pudełkowe.

Oto te super oferty:

http://allegro.pl/item970830202_battlefiel...a_download.html

http://allegro.pl/item957255700_left_4_dea..._l4d_sklep.html

http://allegro.pl/item957338168_the_sabote...utomat_24h.html

http://allegro.pl/item966854751_mass_effec...ktroniczna.html

http://allegro.pl/item958616738_left_4_dea..._zapraszam.html

http://allegro.pl/item967348651_command_co...erzch_eadm.html.

A wy co sądzicie o takich ofertach są to kody umożliwiające ściągniecie w niskiej cenie wielu ciekawych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, jak ktoś mieszka w większym mieście. W moim pipidówku najszybsze łącze to 512 bps. Jak bym zaczął ściągać przez to jedną z nowych gier (a po pare giga one mają) to bym chyba się zestarzał czekając na nią :smile: Jak dla mnie tylko pudełka!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu nabywanie jest dobre ale tyko przy promocjach na steamie :P Gry normalnie są tam droższe niż w pudełku, no ale i tak dla mnie wygodniej jest ściągnąć grę w wersji elektronicznej niż biegać do sklepu, zajmie mi to szybciej (przy łączu 25mb/s bo jak miałem 2mb/s to no wai :P) niż podjechanie do pasażu grunwaldziego lub do empiku w rynku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...