Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paguł

PS3 Slim - nie włącza się ekran powitalny po kliknięciu PS

Polecane posty

Od dwóch dni jestem posiadaczem wersji Slim 250 giga. Dzisiaj podłączyłem ją: HDMI, takie 3 kabelki o kolorze żółtym, białym i bodajże czerwonym do slotów o tych samych barwach w TV, zasilanie i pad. Wg instrukcji mam zrobić coś z telewizorem tak, by czytał PS3. Whut...? Pominąłem ten punkt. Konsolę włączyłem, przy padzie pali się taka lampka czerwona (pod "1"). Klikam ten PS... i nic. Żadnego ładowania, żadnego znaku, że sygnał został odebrany. Konsola jest nowa.

Teraz czekam na jakąś diablo przebiegłą odpowiedź, która mi uświadomi, że nie zrobiłem jakiejś nieskończenie prostej rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem, podłączyłem. Uwielbiam zabawę z nowym sprzętem tak samo, jak urocze, ironiczne "gratuluje". Niestety! Dochodząc do błyskotliwego wniosku, że chyba poszedł o jeden kabel za dużo, odłączyłem go. Dalej nic. A czerwona dioda na padzie ciągle miga. Notabene, instrukcja nie przewidziała, że komentarz "należy przypisać kontroler" nie zawiera tak gruntownej informacji, jak to zrobić. Nie winno się to dziać automatycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a przestawiłeś telewizor w odpowiedni tryb? Tzn musisz jeszcze ustawić źródło z jakiego ma korzystać tv żeby wyświetlał obraz i dźwięk z konsoli. Może się to dziać automatycznie, ale równie dobrze może być tak, że musisz zrobić to sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie powinieneś mieć odpowiedni do tego klawisz - na mojej Toshibie np. jest to kółko z wpisaną w nie strzałką, na innych pilotach są podobnie oznaczone przyciski - jakimś kwadratem, ew. skrótem AV. Ciężko mi powiedzieć jak jest na Twoim, ale szukaj czegoś w tym kierunku;) Zresztą podobnie robi się przy różnych odtwarzaczach DVD itp, ale tam często tv sam automatycznie się przełącza w odpowiedni tryb.

Ed: Przykład poniżej;)

przykład pilota

Ed2: Ilość opcji AV odpowiada ilości wejść jakie ma tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w opcjach urządzeń zewnętrznych. Mam wybór od AV1 do AV6 oraz PC. Po prawej stronie zaś, od każdej z tych opcji, stoi sobie myślnik -> "-". Po kliknięciu na PC, ekran robi się czarny i pojawia się "brak sygnału" w prawym, dolnym rogu. Po kliknięciu do dowolne AV, nic się nie dzieje

Sukces. Po kliknięciu na AV4 za trzecim razem, załadował się wybór języka. Teraz drugie pytanie. Nie widzę tam polskiego. Jednym z głównych powodów wyboru PS3 było to, że z Sony nie cyrków jak z Xbox Live. Jest jakiś sposób, by zmienić go później na polski? Tu już mi bardziej o ideologię chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od softu bodajże 3.11 jest dostępny język polski - aktualizacja softu odbywa się automatycznie przy instalacji niektórych gier, możesz też zaktualizować z poziomu konsoli jeśli jest podłączona do netu, jeśli nie to da się też to bez problemu zrobić poprzez PC i pendrive'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kontroler przypisuje się sam, tzn klikasz przycisk PS który jednocześnie włącza pada i konsolę i pad jest przypisany. Na padzie powinna się wtedy świecić dioda, światłem ciągłym przy cyferce oznaczającej do którego "portu" (czy jak to tam chcecie sobie nazwać) przypisany jest pad.

2. Co do samego obrazu, spróbuj podpiąć konsolę inaczej, tj sprawdź, czy np. działa przy podpięciu za pomocą zwykłego kabelka AV (to ten żółty - obraz, biały i czerwony - dźwięk, lewy i prawy kanał), ewentualnie, gdy podepniesz ją do innego portu HDMI przy TV.

A i może zacznij od wypięcia z konsoli kabelka AV (to to żółte, białe, czerwone), wypnij go całkiem, bo HDMI przesyła tak sygnał audio jak i wideo. Jak to nie poskutkuje, to wypnij HDMI i podłącz się za pomocą AV. No i oczywiście przeszukaj za każdym razem różne źródła sygnału w TV, bo moja Bravia sama PS3 nie wykrywa.

Sorki za chaos w powyższym, ale chyba wiadomo o co biega?

EDIT:

Ech... jak zwykle, przez złożoność mojego myślenia i długotrwałe zbieranie myśli spóźniłem się z zamieszczeniem posta :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta dioda na padzie ciągle miga >.> Zaraz padaki dostanę.

2. Chcę skonfigurować sieć. Klikam na Scan, następnie pojawia mi się opcja mojej neostrady i prawdopodobnie sąsiadów z dołu. No nic, wybieram moją neostradę (livebox). Pojawia się wybór zabezpieczeń. Wybieram domyślny: WEP. Jestem proszony o podanie kodu. Odwracam liveboxa, wpisuję kod. I nie działa. Sprawdzałem już 4 razy. Co dziwne, po wpisaniu kodu i kliknięciu ikonki entera, w tym polu tekstowym, gdzie już mogę zatwierdzić bądź cofnąć się do okna wyboru zabezpieczeń, jest on znacznie skrócony.

Sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta dioda na padzie ciągle miga >.> Zaraz padaki dostanę.

Jeśli pad działa, ale ikona miga to pewnie znaczy, że się akumulator rozładowuje - podłącz pada do konsoli kablem USB, powinien być w pudełku.

2. Chcę skonfigurować sieć. (...)

Tu pewny nie jestem, ale coś mi się o uszy obiło, że w którymś momencie całego procesu należy także nacisnąć na livebox'ie przycisk "register" (albo coś takiego), inaczej konsola się z modemem nie dogada;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryz ma rację w obu przypadkach, jak dioda miga to bateryjka jest na wyczerpaniu.

Livebox ma natomiast na spodzie trzy czarne microswitche: jeden wyłącza to denerwujące podświetlenie, drugi, taki głębiej schowany, co to go trudno paluchami wcisnąć to reset, no i trzeci trzeba wcisnąć, żeby zarejestrować urządzenie jako to uprawnione do korzystania z sieci. Generalnie jak go wciśniesz to dioda WiFi na liveboxie powinna zacząć migać i zanim przestanie powinieneś spróbować połączyć się z siecią z PS3 (spróbuj włączyć przeglądarkę, albo połączyć się z PSN).

EDIT: Darn... A ja znów spóźniony :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaraz zniszczę Wszechświat. Jakim prawem trzydniowa konsola WIESZA SIĘ!? Zaliczyłem dwie szubienice w przeciągu 2 godzin, grając w Heavy Rain. Gra zainstalowała się sama, patch się sam ściągnął, ja sobie tylko gram. I tu bam. Zwiecha. Teraz druga. Co się dzieje? >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tu już opcje są raczej dwie - albo walnięta konsola albo zwykły pech. Mi też nowa konsola parę razy sprawiła brzydkiego psikusa, ale były to przypadki sporadyczne. Ja póki co bym się wstrzymał z rzucaniem padem w tv i dał jej szansę na poprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Gra się nie wczytuje. Kupuję konsolę po to, by nie użerać się z technikaliami, kompatybilnością i zwiechami będącymi skutkiem jakiejś niezgodności, a tu taka niespodzianka. No nic, trzeba będzie poczekać na patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to wina twórców gry, nie konsoli, w innych grach zwiechy są baaardzo rzadkie, co nie oznacza, że się nie zdarzają :/. Przy obecnej złożoności gier to IMHO raczej normalne, że coś, gdzieś się zdarzy i że coś przeoczą, choć nie powinno to być co kilkanaście(dziesiąt) minut gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczytać wcześniejszy rozdział (i wywaliłem patcha), wybrałem zapis gry, stary sejw poszedł w diabły, i czekam. Czarny ekran. HV przebiło samą siebie. Teraz już w ogóle nie ładuje żadnego stanu gry, ba, nawet nowa się nie odpala. O ironio, w życiu mi się nie zdarzyło, by tytuł pecetowy tak odmawiał posłuszeństwa.

edit

Może mi ktoś powiedzieć, co ja robię źle z PSHome? Na początku dostaję kilka wskazówek, potem następuje jakieś ładowanie. Proces za każdym razem przerywa się przy dojściu do "veryfying purchased content".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to troszeczkę przegiąłeś :). Gra na PC, jak wywalisz pliki patcha też się nieodpatchuje i najpewniej też nie ruszy. Może ktoś ma mądrzejszą radę (więc się nie spiesz), ale po mojemu, żeby pograć musisz wywalić całą grę i dać się jej zainstalować na nowo... A następnym razem, zanim zrobisz coś nader pochopnego, lepiej poczekaj na patcha ;).

Co do PSHome, to nie wiem, mnie działało, ale badziewia nie odpalałam od roku, a i wtedy korzystałem z tego może 2 godzinki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra na PC, jak wywalisz pliki patcha też się nieodpatchuje i najpewniej też nie ruszy
Gra po instalacji, z patchem, nie wczytuje zapisu. Tak samo próba uruchomienia nowej historii spełzła na niczym. Ile znasz takich gier na pc? >.>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...