Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hitman47ak

Rozwiązany: Komputer się uruchamia, ale monitor pozostaje w stanie czuwania

Polecane posty

Mam mały problem ze starym komputerem. Otóż nie korzystałem z niego ok. miesiąca, a wczoraj akurat chciałem coś na nim zrobić. Włączyłem wszytko działało, udało mi się zainstalować pewien program, a tu nagle po parunastu minutach mignął ekran, coś pipnęło i się zawiesił. Tylko myszką można było ruszać, ale gdy nią klikałem to znowu coś zapiszczało i ona też się zawiesiła. Potem jeszcze raz mignął obraz i koniec. Zrestartowałem i komputer nie chciał się włączyć, monitor przechodził w stan czuwania i słychać było tylko wentylatory. Tak jest za każdym razem. Tylko przedtem po godzinie się znowu włączył, więc wszedłem do BIOS-u i przywróciłem domyślne ustawienia, ale to nie pomogło. Teraz zawsze monitor jest w stanie czuwania i komputer nie działa. Nie ma już przy włączaniu tego pipnięcia, które zawsze było, więc chyba nie przechodzi nawet POST. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Jakiś pomysły?

Konfiguracja tego komputera:

Zasilacz: PROcomp Model: ATX KY-400W

CPU: AMD Athlon XP

GPU: GeForce FX 5700

RAM: GoodRAM 512MB

Płyta główna: Soltek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się załatwić od kogoś zasilacz, jest to Fortron 300W, lecz niestety po podłączeniu wszystkiego jest ten sam problem, czyli brak obrazu na monitorze. Jeszcze w międzyczasie zresetowałem BIOS za pomocą zworek (mam nadzieję, że dobrze) i teraz po dłuższym czasie (5 s) słychać sygnał dźwiękowy z komputera (pipnięcie) przy obydwóch zasilaczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...