Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ScarySlash

Problem z kolorystyką

Polecane posty

A więc włączyłem jakąś grę i gdy dałem nowa gra to gra się wyłączyła, a kolory windowsa są tak jasne że aż rażą tutaj screen:

http://img42.imageshack.us/img42/3835/nooooa.jpg

Pomóżcie może mieliście taki problem. Przywracałem system ale nie pomogło.

Nparawiłem, ale tylko do wyłączenia komputera, potem jak uruchomie go ponownie to znowu jest tak. Na screenie nic nie widać. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel nvidii umożliwia cyfrowe sterowanie kolorem... Jak wciąz Ci przywraca złe ustawienia wywal sterwonik od karty graficznej (ati tez ma opdobne ustawienia). I sprawdź czy wirus jakis nie siedzi.... U nas screen wygląda dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Quake 3 Arena (lubię go) i jak dałem taką malutką mapę dużo botów to się wyłączył a ekran się taki jasny zrobił. Włączyłem go ponownie i wyłączyłem a ekran już normalnie się zrobił. Muszę włączyć Quake 3 i wyłączyć go... Chyba będę musiał przeinstalować Windowsa bo anty-virusa nie mam. ;/ A tak po za tematem jakiego anty-virusa polecacie? Chciałem kupić avasta, ale nie wiem czy się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie pomoże to, co napisał cacum3, mógł Quake coś namieszać z ustawieniami jasności/gammy. Jak to nie pomoże, to przeinstaluj sterowniki do karty graficznej, reinstalacja Windowsa to ostateczność :).

Avast (w wersji Home) jest darmowy, ale raczej nie jest polecany. Z darmowych warte uwagi są AVG, Avira i antywirus z Comodo Internet Security (od razu w komplecie z bardzo dobrym firewallem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackhand wymienił kilka niezłych darmowych antywirusów, moim zdaniem wydawanie kasy na antywirusa, jeśli rozwiązania darmowe spisują się nieźle, nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza, że płatne antywirusy mają skłonności do zamulania kompa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki karty graficznej ale teraz nie mogę ich zainstalować... po prostu instalują się normalnie, a w folderze nic nie ma... Zawiozę komputer do Komputronika tam go kupowałem i powiem żeby przeinstalowali system i dyski sformatowali bo już naprawdę nie wiem. Nie przeinstaluje sam bo Viste jak ostatnio próbowałem zainstalować to się komp zepsuł... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odinstalowywałeś te sterowniki? Do poprawnego przeinstalowania/aktualizacji sterowników potrzebny jest program Driver Cleaner (niestety, nie wiem, jak się sprawuje pod Vistą), a procedura wygląda tak:

- instalujemy Driver Cleanera,

- przez "Dodaj/Usuń programy" (pod Vistą - "Programy i funkcje") odinstalowujemy sterowniki (w przypadku kart nVidii będzie to "Sterownik ekranu nVidia" lub coś podobnego, ewentualnie po angielsku coś w stylu "nVidia display drivers"),

- restartujemy komputer i uruchamiamy w Trybie Awaryjnym,

- jak wyskoczy kreator znajdowania sprzętu, klikamy na Anuluj i odpalamy Driver Cleanera,

- za pomocą DC usuwamy pozostałości po sterownikach (wybieramy odpowiedni profil z listy i klikamy na Start),

- restartujemy komputer, uruchamiamy normalnie i instalujemy sterowniki, które nam pasują :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...