Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boromir_blitz

R.U.S.E. Beta - zamrożenie przy starcie gry online

Polecane posty

Ściągnąłem sobie ze Steam'a open-betę R.U.S.E. Wszystko uruchamia się poprawnie, mogę nawet zagrać z AI bez żadnych problemów. Kiedy jednak próbuję grać po sieci z innymi graczami, to gra zatrzymuje się w momencie rozpoczęcia. W lobby wszystko działa, po zaakceptowaniu gry ładowanie przebiega sprawnie, pojawia się już teren działań z bazami poszczególnych graczy i gra się zamraża.

Dokładnie w tym momencie gra przestaje działać:

rusefreeze.th.jpg

Dźwięk działa nadal, tak samo animacja wody wciąż jest widoczna (fale), jednak nie mogę w żaden sposób kierować grą i najprawdopodobniej inni gracze w też. Gdy próbowałem przeczekać kilkadziesiąt sekund, pojawił mi się komunikat, że moja strona wygrała, co jednak było najpewniej spowodowane wyjściem drugiego gracza. W trakcie zamrożenia jedyne, co mogę zrobić, to [ctrl]+[alt]+[del] i zakończyć proces (lub czekać, aż zrobi to drugi gracz).

Specyfikacja najpewniej nie ma tu wiele do rzeczy, niemniej jednak:

Windows Vista

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz

GeForce 9800 GTX

4 GB RAM

Dodam, że gram przez Steam'a w Left 4 Dead 2 i Team Fortress 2, wcześniej także w Dark Messiah i nie sprawiały one takich problemów. Grę odpalałem w momencie, kiedy ruch w sieci do której jestem podłączony był dość niski. Wiem jednak, że mam zablokowane niektóre porty (ale porty Steam'owe działają), jednak chyba nie tu leży problem, bo gra się włącza i pokazuje się wspomniany wcześniej ekran wygranej, kiedy przeciwnik wyjdzie z gry (a więc jakieś połączenie chyba jest).

Będę wdzięczny za pomoc w zmuszeniu R.U.S.E. do posłuszeństwa.

EDIT:

Zapomniałem dodać, że mam Vistę x64.

Poza tym udało mi się założyć grę w multi i odpalić, ale tylko, gdy byłem jedynym graczem (znaczy byłem jedyną osobą w grze, poza mną nie było nikogo). I tu powoli zaczynam mieć teorię... czy gra korzysta z różnych portów, przy komunikacji między graczami? Czy komunikacja nie odbywa się na tych samych portach, co w innych grach na steam'ie? Potrzebuję potwierdzenia, bo jeśli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mam te porty zablokowane (a jeśli to duża ilość portów, to moje szanse na przekonanie administratorów do ich odblokowania są niewielkie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...