Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sunset

Błąd podczas formatowania dysku

Polecane posty

Podczas próby sformatowania dysku D:\ wyskakuje błąd System Windows nie mógł dokończyć formatowania Jeżeli to istotnie to mam laptopa, wcześniej używałem Visty. Obecny dysk D, był kiedyś dyskiem systemowym, jeżeli coś to pomoże. SCREEN Z HDTUNE.

Komputer:

Manufacturer: FUJITSU SIEMENS

Processor: AMD Turion? 64 X2 Mobile Technology TL-50 (2 CPUs), ~1.6GHz

Memory: 2048MB RAM

Hard Drive: 160 GB Total

Video Card :ATI Radeon X1200 Series

Monitor: Matryca 17'

Sound Card: Speakers (High Definition Audio Device)

Speakers/Headphones: 4World Mini Speaker

Keyboard:Jak w każdym innym laptopie

Mouse: Taka z MM za 14,99 zł

Mouse Surface: Podkładka/kalendarz z CDA

Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

Motherboard: AMILO PA2510

Podstawka chłodząca:Chieftec NP5000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby sformatowania dysku D:\ wyskakuje błąd System Windows nie mógł dokończyć formatowania Jeżeli to istotnie to mam laptopa, wcześniej używałem Visty. Obecny dysk D, był kiedyś dyskiem systemowym, jeżeli coś to pomoże.

A teraz używasz jakiego systemu? Seven?

Dysk ma co prawda jeden błąd w SMART, ale nie przypuszczam żeby akurat to było przyczyną. Już prędzej "błąd logiczny", czyli zamieszanie z kolejnością partycji i bootsektorem (Vista i Seven robią czasem z partycjami .... nieporządek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sektor czeka na realokację, więc różnie może z tym być. Usuń i ponownie utwórz tą partycję, którą chcesz sformatować, możesz użyć systemowego zarządzania dyskami, ale lepiej korzystać z programów takich jak GParted (lepiej działają).

Przeprowadź skanowanie powierzchni dysku w HD Tune, to powinno sprawić, że sektor zostanie realokowany i nie będzie sprawiał problemów. Co mnie jednak bardziej martwi w S.M.A.R.T, to błędy odczytu i temperatura dysku. Obecna wynosi 37 stopni, czyli nie jest źle, ale maksymalna wynosiła 57 stopni (no chyba, że ten dysk pokazuje odczyty w jakiś dziwny sposób ), co jest dużą wartością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie jednak bardziej martwi w S.M.A.R.T, to błędy odczytu i temperatura dysku. Obecna wynosi 37 stopni, czyli nie jest źle, ale maksymalna wynosiła 57 stopni (no chyba, że ten dysk pokazuje odczyty w jakiś dziwny sposób ), co jest dużą wartością.

Spoko, to laptop ;)

Temperatury (stałe) poniżej 45 stopni są normalne, i nie stanowią przyczyny problemu.

To znaczy są problemem, bo powodują że dyski w laptopach "żyłą" krócej (temperatury, i fakt że są bardziej narażone na wstrząsy podczas pracy). Ale kilka(-naście?) realokowanych sektorów w przypadku dłużej pracujących laptopowych dysków jest właściwie normą (nie żeby mi się podobało, ale tak jest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...