Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KB1

Windows 7 -buy or not to buy?

Polecane posty

Zamierzam kupić Win7 razem z nowym kompem. A może zostać przy XP? Po Just Cause 2 może przyjść kolej na inne gry na Win7/Vista... Z drugiej strony, takie coś (Win7) kosztuje 1100zł... Pomóżcie mi zdecydować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja OEM jest tańsza, poza tym skoro masz legalnego XP, to możesz skorzystać z opcji Upgrade'u, która też strasznie droga nie jest (choć i tak jest za droga). Moim zdaniem warto zainwestować w Siódemkę, bo wspiera nowe technologie, czego nie można powiedzieć o XP, a przy tym w przeciwieństwie do Visty jest szybka i stabilna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 w wersji OEM kosztuje ok. 350-400 zł.

Tak, ale jak już to chcę kupić Ultimate'a - kosztuje tyle co Professional.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Ultimate udało dorwać za niecałe 700 zł (na Ceneo, bodaj, szukałem). 64 bit, ofc.

Co do samego pytania - oczywiście kupować i to kupować szybciutko. Siódemka to taki XPek z wyglądem Visty i dorzuconymi bajerami. Kopie tyłeczki, krótko mówiąc.

Używam go od wczesnej bety, poprzez RC (czyli będzie już chyba ponad rok) i w tym czasie miałem z nim 10 razy mniej problemów niz z Vistą Business podczas tego strasznego miesiąca, w którym gościła na moim dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tabelkę na dole strony: TU

Home ma sporo krzyżyków... Do tego obsługuje 1 procek, ma 16 GB maksymalnej pamięci zamiast 192 GB w lepszych wersjach tego systemu...

PS Po co kupować Professional, skoro tyle samo kosztuje Ultimate?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi płytę główną, która obsługuje więcej niż 16GB RAMu i więcej niż jeden procek. Tu uwaga - procesor wielordzeniowy jest jednym procesorem fizyczny. Obecnie do wszystkich nieprofesjonalnych zadań wystarcza 3GB RAMu (m.in. ze względu na ograniczenia systemów 32-bitowych, których nadal jest więcej) i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Krzyżyki fajnie, że są, ale jedyną rzeczą wśród nich, która być może by się przydała normalnemu użytkownikowi, jest MUI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi płytę główną, która obsługuje więcej niż 16GB RAMu

Właśnie myślę, że to się zmieni...

jedyną rzeczą wśród nich, która być może by się przydała normalnemu użytkownikowi, jest MUI.

Chodzi o obsługę wielu języków?

Tu uwaga - procesor wielordzeniowy jest jednym procesorem fizycznym

Przecież wiedziałem... W innym razie musiałbym mieć jakiś Windows 8, który obsługiwałby 4 procki...

Poza tym, co 2 głowy to nie jedna...

Chyba Home będzie lepszym wyborem... Ale lepiej kupić OEM czy Box?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi płytę główną, która obsługuje więcej niż 16GB RAMu

Właśnie myślę, że to się zmieni...

A ja nie sądzę, by szybko to się zmieniło i to z paru powodów. Obsługa większych kości pamięci może mocno skomplikować proces produkcji płyt głównych, a co za tym idzie również koszt owych. Druga rzecz to same aplikacje. Obecnie nie ma gier, czy aplikacji przeznaczonych dla normalnego użytkownika, które wymagałyby więcej niż 3GB RAMu, co z tego, że będziesz miał parędziesiąt giga pamięci, jak wykorzystasz może 8GB (nie sądzę, by w najbliższych latach było potrzeba więcej pamięci, jak już pisałem obecnie 4GB wystarcza i jeszcze jest zapas). Bierze się to tak z ograniczeń Windowsów 32-bitowych, jak i z tego, że kod optymalizuje sie pod kątem właściwego zarządzania pamięcią, choć są wyjątki (np. Gothic 3, który miał olbrzymie wycieki pamięci).

jedyną rzeczą wśród nich, która być może by się przydała normalnemu użytkownikowi, jest MUI.

Chodzi o obsługę wielu języków?

Tak. Tzn. konkretniej o możliwość zmiany języka interfejsu.

Poza tym, co 2 głowy to nie jedna...

Dwa fizyczne procki w komputerach desktopowych to średni pomysł. Po pierwsze spisują się one znacznie gorzej niż jeden fizyczny procek o dwa razy większej ilości rdzeni. No i powstają nowe problemy, które sprawiają, że część aplikacji nie działa w ogóle, lub działa dziwnie. Było nie było producenci programów dla mas zakładają, że użytkownik ma jeden fizyczny procek i nawet nie sprawdzają, czy i jak ta aplikacja działa na komputerach z wieloma procesorami.

Chyba Home będzie lepszym wyborem... Ale lepiej kupić OEM czy Box?

Tu zależy. Jeśli nie ma planów wymiany sprzętu (konkretniej płyty głównej) w najbliższym czasie, to OEM starczy, jeśli takie plany są, to lepiej wybrać wersję BOX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...