Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu1983

Komputer nie działa poprawnie po transporcie

Polecane posty

Hej.

Ostatnio wysłalem mojego kompa z UK do Polski. Firma go dostarczyła i niby wszystko cacy ale jak odpakowałem pudło (a zabezpieczyłem go dość solidnie) to zauważyłem że z procesora spadło chłodzenie co było juz dość niepokojące. Zamocowałem wszystko ponownie (nałożyłem nową pastę) i komp odpalił, jednak co chwile sie resetował lub wywalal blue screen.... Co ciekawe to gdy leżał "na boku" to wszystko było ok, gdy go stawiałem "do pionu" to wtedy następowały resety i charakterystycznie beep .Po kilku godzinach usilnych prób i starań by go przywrócic do normalności przestał odpalać w ogóle. Po włączeniu jest tylko czarny ekran i nie ładuje nawet BIOS'U. Dodam tylko, że sprawdziłem elementy po kolei, procek działa (dostaje temp), RAM też (podłączałem inny), grafika daje oznaki życia, nawet inny zasilacz podpiąłem i też nic. Myślałem, że może coś z dyskiem ale na innym jest dokładnie to samo.

Jedyna opcja która mi pozostaje to padnięta płyta, choć wolałbym inny scenariusz.

Jeśli ktoś z Was ma jakąklowiek wskazówkę co jeszcze mogę zrobić to bardzo proszę o pomoc bo mi już się cierpliwość powoli kończy a naprawdę zależy mi żeby komp stanąl na nogi tym bardziej że w sumie niedawno go złożyłem.

Pozdrowienia dla wszystkich czytelników CDA

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czarny ekran, mówisz? A beep jest? jakieś diody się na płycie głównej świecą? Jeśli jest beep to może coś nie tak z przewodem do monitora? A jeśli z nim wszystko jest w porządku, to niestety bym się przyzwyczajał do myśli o padniętej płycie głównej :( Ewentualnie zasilacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...wiem że to głupie ale odepnij wszystko wyjmij karte graficzną pamięci procesor zasilacz potem jeszcze raz wszystko na spokojnie podepnij do tego gdzie trzeba.

Ja raz miałem taki problem że mi komputer nie chciał wystartować a wiecie dlaczego? bo klawiatura nie była podpięta do fioletowego wejścia tylko do zielonego -.-

Ps:podaj całkowitą konfiguracje kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powyższe nie zadziała, to złóż kompa na pająka i sprawdź, czy wtedy będzie działać. Przy okazji sprawdź też, czy płyta główna nie jest gdzieś uszkodzona mechanicznie.

Jaki miałeś zasilacz w tym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem "rozpiąć" wszystko i podłączyć ponownie i niestety nic.....

Jeśli chodzi o pełny konfig to jest w moim profilu, a zasilacz to OCZ 600W

P.S. płytę sprawdziłem i na gołe oko nie widać nigdzie mechanicznych uszkodzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba najlogiczniejsze rozwiązanie, ale co mnie dziwi to to, że zanim tak się stało to komp działał bez zarzutu leżąc na boku. Dopiero gdy stawiałem go do pionu to albo reset i beeeeeep albo blue screen i beeep po ponownym włączeniu. Kontrolowałem wszystkie temp i nie przekraczały 40 stopni....aż za którymś włączeniem nastał tylko czxarny ekran i brak beepu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widzisz ja tam żadnym kozakiem komputerowym nie jestem, ale co nieco już na ten temat wiem jednak nigdy się nie spotkałem z podobną sytuacją. Próbowaliśmy dojść do przyczyny razem z sąsiadem który też ma na ten temat pojęcie ale niestety lipa więc chyba pozostaje mi odstawienie do jakiegoś punktu....choć wydaje mi się, że

winowajcą będzie płyta.

A tak przy okazji to gdyby się okazało, że muszę mobo wymienić to co byś polecił do mojego konfigu. Chciałbym się zamknąć do ok 300- 320 zł

dzięki za zainteresowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podaj swój konfig, bo w tym temacie go nie widzę. Też obstawiam płytę, bo i jej uszkodzenie najtrudniej jest zobaczyć gołym okiem.

[edit]

Widzę, że masz konfig w profilu, ale przeklej go tutaj. Tak jest wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera: AMD Athlon X2 7750 @ 3.0 Ghz + Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Gigabyte GA-MA78GM-s2h

Sapphire Radeon HD 4850 1Gb

Kingston HyperX 2 X 2Gb DDR2 1066Mhz

OCZ ModXStream-Pro 600W

aha i tak na wszelki wypadek zapytam czy AM3 jest kompatybilne wstecz i czy w gniazda DDR3 pasują DDR2??? wydaje mi się że tak ale wolę sie upewnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej diagnoza potwierdzona......padła płyta, więc nastał czas by kupić nową. Mam tylko jeden problem bo ogólnie to chciałem kupić już płytkę pod AM3 ale ponoć mój proc nie wejdzie.. czy to prawda. Myślałem że AM3 jest kompatybilne wstecz, ale ponoć nie. Jeśli to prawda to zmuszony jestem kupić AM2+ bo siana wiele nie mam teraz na modernizacje. Tylko co wybrać?? Granica to ok 300zł

co sądzicie o tym modelu??

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=20553

kupiłem tą płytkę, wszędzie miała najwyższe oceny więc mam nadzieję że będzie ok

Gigabyte GA-MA770-UD3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...