Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pier0g

Dwa monitory

Polecane posty

dzisiaj stałem się posiadaczem drugiego monitora i wpadłem na pomysł żeby podłączyć sobie oba monitory do jednego komputera

i tutaj chciałbym uzyskać waszą poradę - co muszę mieć (poza dwoma monitorami) żeby wszystko działało, jak to w ogóle działa, jaka jest tego funkcjonalność, czy karta wytrzyma obciążenie dwóch monitorów podczas gry i ogóle rzecz biorąć czy w ogóle opłaca się w to bawić ?

(ktoś również mógłby wstawić zdjęcia, bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda)

moja karta graficzna : GeForce 8600GTS Super 512MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć na tych monitorach jednakowe rozdziałki. Na karcie masz dwa złącza DVI i do każdego z nich podłączasz po jednym monitorze. Dalej tam musisz poustawiać w panelu sterowania nVidii, ale niestety dokładniej nie pamiętam co tam się ustawiało, bo taki eksperyment robiłem już dawno. Tam w opcjach ustawiasz też czy chcesz żeby na ekranach wyświetlał ci się ten sam obraz czy po prostu na jednym połowa i na drugim połowa. Powiem tylko, że na pewno sobie poradzisz. No i powiem ci tak, korzyść jest oczywista: większy ekran. Bynajmniej wątpię, że ta karta pozwoli na płynną rozrywkę na dwóch monitorach(ogromna rozdziałka!!!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jedno wejście cyfrowe, a drugie analogowe? Jak mówisz, że masz przejściówkę to raczej nie powinno nic wadzić choć nie jestem w 100% pewny, bo na mojej karcie są dwa wejścia dvi. I w jakim sensie te dwa różne obrazy ci chodzi? ...Bo wiesz można to dwuznacznie zinterpretować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary na 2 monity masz słabą grafę, jak włączysz grę na 2 monitory to owszem będzie większy obraz ale w większości gier będziesz miał celownik po prostu na łączeniu :P

Jak chcesz na 1 mieć pulpit a na drugim grę hmm, może i się będzie dało, ale żeby przejść myszką z "gry" na pulpit prawdopodobnie i tak będziesz musiał minimalizować grę do pulpitu żeby tą myszką przeskoczyć. Ja kiedyś się tak bawiłem i jedyne co fajnie działało było: Na jednym monicie pulpit, a na drugim lecial film na fullscreen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wyobraź sobie jakie irytujące może być sterowanie, jak np. wyjdziesz przypadkowo myszką poza okno gry. Nie mówię już jak uruchomione w oknie aplikacje mają zmniejszoną wydajność. Nie widzę sensu takiego łączenia monitorów przy tej karcie. Rozdzielczość będzie dla niej naprawdę zabójcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przejściówkę i podłączyłem te monitory i wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt że mój drugi monitor jest trochę stary i maksymalną rozdzielczością jaką obsługuje jest 1024x768 więc wygląda to dziwnie

nie chcę zmieniać rozdziałki w nowszym monitorze bo wtedy wszystko beznadziejnie wygląda

dlatego tryb panoramy odpada

i nie znalazłem zastosowania do trybu "klona" dlatego raczej pozostanę przy moim jednym monitorze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...