Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mikolaj

Internet rozłącza się bez powodu

Polecane posty

To tak, mam problem z netem.

Od jakiegoś czasu, z niewiadomych przyczyn co jakis czas ( losowo, czasami co 5 minut a czasmi po kilku godzinach) rozłacza mi net.

Początkowo myślałem że to wina modemu (stary wysłużony Thomson SpeedTouch 330), ale po wymianie modemu problem nie ustąpił. Czasami (ale nie zawsze) wywala mnie gdy ktoś dzwoni na telefon stacjonarny. No i czasami, ale bardzo rzadko po takim diconnectcie transfer nie przekracza 5kb/s i trzeba albo rebootowac modem albo kompa.

Dodam także że niedawno robiłem formata, (problem już występował więc to raczej nie miało wpływu). A w TP mówią że z linią jest wszystko w porządku... samo już nie wiem co to może być.

Używam neostrady 1 mb. i obecnie modemu TP-Link TD- 8816 i routera wifi TP-Link TL-WR841N

Da rade ktoś pomoc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić parametry linii, tylko nie wiem jak to zrobić w TP-Linkach. Poszukaj w menu konfiguracyjnym czegoś, co nazywa się Downstream Margin, Upstream Margin i daj screena z zakładką, która będzie zawierała te wartości, lub też je przepisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w momencie takiego rozłączenia sprawdzić czy miga się diodka na routerze odpowiedzialna za połączenie z ISP. Jeżeli się miga, no to problem jest po stronie twojego kompa. Ale jeżeli przestaje migać, oznacza to, że to u twojego dostawcy jest problem.

W tym drugim przypadku próbuj zgłaszać awarię do skutku. Ja miałem taką sytuację, że dostawca dopiero po 3 zgłoszeniu awarii naprawił problem, wcześniej twierdzili, że wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...