Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Windows XP i Se7en razem.

Polecane posty

Witam. Chcę doinstalować na drugiej partycji system Windows 7 Ultimate. Czy niebędzie żadnych problemów z aplikacjami które działają na XP? Co będe potrzebował żeby doinstalować drugi system (oprócz płyty od systemu i miejsca na dysku :tongue: ) i jak sie włancza tryb XP w 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie skasujesz temu XPkowi jakichś danych, to nie będzie problemów. Potrzebna jest jeszcze cierpliwość (instalator siódemki, podobnie jak Visty na początku potrafi się długo uruchamiać, co wygląda tak, jakby się zawiesił). Tryb XP należy doinstalować np. korzystając z tej strony, ale jest to funkcja, która raczej się nie przydaje ze względu na ograniczenia Microsoft Virtual PC, z którego XP Mode korzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacją XP miałem na oddzielnej partycji Win Vista Home Basic. Gdy doinstalowałem XP system na dysku mi został ale niemam menu bootloadera wyboru systemu. A jeśli zrobie najpierw reinstalacje XP (na tą partycje na której obecnie się znajduje) i potem doinstaluje 7 na partycje z Vistą wszystko będzie dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Tak jak mówiłem wcześniej chce zainstalować Win 7 na odzielnej partycji (NTFS) ale jest na niej Win Vista. Czy muszę tą partycję sformatować ręcznie z poziomu XP czy instalator Win 7 sam ją sformatuje? Instalacje uruchomie z poziomu Win XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Windows'a 7 Ultimate 32bit na odzielnej partycji. Chciałem żeby był obok Win XP jednak gdzy mam wybór systemu mam 4 opcje do wyboru:

1-"eariel version of system"

2-"windows 7"

3-"microsoft windows"

4-j/w

Obojętnie które wybiore (1,3,4) wywala mi "blu screean" albo monitor gaśnie i świeci się na czarno.

Wie ktoś o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko rozwalony bootloader XP-ka. Wrzuć do napędu płytę z XP, uruchom konsolę odzyskiwania, zaloguj się do niej i wpisz komendę

fixboot X:

gdzie X: to partycja, na której masz XP.

Jeśli nie masz czegoś pomieszanego z partycjami, to powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami musisz kombinować, ten modem jest dosyć marudny, ale któreś sterowniki do Visty działają. Poszukaj na stronie TP.

Zakładając, że nie masz wirusów, to fixboot raczej nic nie rozwali, jeśli użyjesz go tak, jak napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP nie umie rozpoznać przyszłych wersji systemu, dlatego jeśli chcesz żeby wszystko było dobrze to musisz najpierw zainstalować XP na jednej partycji a później 7 na drugiej, w tedy nie powinieneś mieć problemu z wyborem systemu przy uruchomieniu. Każdy system będzie miał swój dysk do którego będzie się ograniczać dlatego instalując sterowniki w domyślnych katalogach w XP, Win 7 nie będzie zwracał na nie uwagi i vice versa. Ale jak będziesz chciał wszystkie sterowniki i z Win XP i z 7 trzymać w jednym katalogu to w tedy systemy mogą nie działać tak jak powinny. Jak nie znajdziesz sterów do 7 to poszukaj do Visty, powinny działać, a jak będą stawiać opór w tedy uruchom jako administrator i ustaw zgodność na Viste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledziks niezupełnie o to mi chodziło. Pytałem czy jak zainstaluje xp na 7 to czy 7 i to menu wyboru systemu sie usunie.

Dobra problem rozwiązany. Użyłem tej opcji napraw

fixboot x:

bo nieszło zainstalować xp na 7 (błędy w kopiowaniu plików były). Teraz tylko mam 2x XP do wyboru (1 dobry i drugi niedziałający) da sie jakoś ustawić żeby uruchamiał się tylko ten działający?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba wyedytować plik menu.lst i usunąć z niego błędny wpis. Teraz jeśli chcesz mieć dostęp do Siódemki, to użyj opcji naprawy systemu z płyty Siódemki i wszystko powinno działać jak należy, tzn. powinno dać się zalogować tak do jednego, jak i drugiego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...