Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pustulka

Rozwiązany: Nagrywarka DVD

Polecane posty

Witam. Chciałabym się zapytać ludzi zorientowanych w tych tematach odnośnie mojego sprzętu.

Ostatnio nagrywam troszkę filmów. Wcześniej wszystko ładnie działało, ale już od jakiegoś czasu zauważam pewne nieciekawe rzeczy. Otóż raz nagrywarka spaliła płytę, zwykły odtwarzacz DVD nie widział płyty. Po drugim razie nagrania pliku wszystko grało. Ostatnio pojawił się dwa razy problem z filmem. W odtwarzaczu film jest niekompletny, brak ostatnich 5 czy więcej minut filmu, przy czym odtwarzając płytę w komputerze film na płycie jest cały. Film, który mi ucięło nagrałam dwa razy i dwa razy ten błąd się pojawił. Stwierdziłam, że może mimo wszystko z plikiem jest coś nie tak, ale dzisiaj odkryłam, że kolejny film jest ucięty w 55 minucie, a na kompie jest cały.

Przed chwilą chciałam zainstalować starą gierkę z płyty z gazety. Wrzuciłam ją do napędu DVD i instalacja się nie powiodła, bo nie znalazł jakiś plików. Myślałam, że płyta jest stracona, bo trochę leżała już u mnie, ale coś mnie tknęło i wrzuciłam do zwykłego napędu CD. I co się okazało? Instalacja przebiegła bezproblemowo. Nie wiem czy ta ostatnia sytuacja wynika z wady napędu DVD czy może niektóre płyty CD "olewają" napędy DVD.

Tak czy siak proszę o małą diagnozę mojego napędu. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam kiedy była kupowana, ale maksymalnie daje jej 4 lata. Powiadasz płytę czyszczącą? Można ją w każdym komputerowym sklepie kupić? Ile kosztuje? No i jak jej użyć?

A tak w ogóle to może to być przyczyna tylko zanieczyszczeń czy jednak czas odesłać ją na emeryturę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka płyta kosztuje grosze, dostaniesz ją w każdym sklepie komputerowym lub elektromarkecie, zwykle też do takiej płytki jest dołączona instrukcja użycia (a jak nie będzie, to odtwórz ją w jakimś programie do odtwarzania płyt CD-Audio, czasami na pierwszej ścieżce zawarte są instrukcje - nagrany głos lektora - jak używać takiej płyty).

Jak czyszczenie płytką nie pomoże, to możesz (jeśli czujesz się na siłach i gwarancja na napęd już się skończyła) rozkręcić napęd i "ręcznie" (o ile mnie pamięć nie myli, należy użyć miękkiego, czystego pędzelka, żadnych detergentów!) przeczyścić soczewkę oraz podkręcić moc lasera (wewnątrz napędu powinna gdzieś znajdować się podkówka - potencjometr - służąca do jej regulacji).

Tak czy inaczej, powyższe zabiegi co najwyżej odroczą nieuniknione - zakup nowej nagrywarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...