Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pk14

Częste resety PC i BSODy po wymianie RAMu

Polecane posty

Witam. Mój komputer to procesor AMD Duron , płyta główna ECS K7VZA , karta graficzna GeForce 2 MX200 i pamięć RAM (wcześniej 128 MB) ,a teraz 512 MB. Mój problem jest bardzo skomplikowany ponieważ po zakupie owego 512 MB RAM z moim PC zaczęły się dziać dziwne rzeczy t.j. częste resety, użycie procesora do normalnych prac było wysokie, do tego dochodzą jakieś błedy "z kosmosu". Acha przed resetem niekiedy pojawia się na sekundę "bluescreen" z jakimiś opisami błędu ,a wszystko zaczęło się dziać po zakupie owego RAM-u. Niewiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ,czy może wadliwy Ram, czy może "siada" mój zasilacz lub też coś dziwnego dzije się z prockiem. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam. Z góry dzięki. Dodatkowo załączam screeny z problemami oraz użycie procka (przy korzystaniu z przeglądarki internetowej). Jeśli możecie byłbym wdzięczny za linki lub nazwy programów do testowania poprawności pracy RAM-u, procka, jeśli istnieje to także coś do testowania zasilacza. Jeszcze raz pozdrawiam.

post-75405-1267781487_thumb.jpg

post-75405-1267781499_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Codegen, tylko pod inną nazwą, więc jak znam życie, to napięcia są bardzo oddalone od tych podawanych na tabliczce znamionowej. Zasilacz do odstrzału, jego nie ma co testować, może strzelić w każdym momencie. Pożycz od kogoś porządny zasilacz i sprawdź jak to działa, pamięć sprawdź za pomocą programu memtest86, lub memtest86+. Niestety, ale płyta główna też delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów.

Jeśli chodzi o Malwarebytes', to zaraz sprawdzę co to za błąd.

[edit]

Jakiego masz antywirusa i firewalla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą udało mi się uruchomić Malwarebytes' Anti-Malware i program nic nie znalazł. Odnośnie antywirusa używam Eset smart security i zwykłą zaporę systemu Windows. Próbowałem także instalować jakieś gry i w połowie instalacji pojawiają się jakieś błędy odczytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą naprawiłem Windows z płyty z Windowsem i okazało się ,że teraz wcześniejsze błędy się nie pokazują za to instalacja jakiejkolwiek gry kończy się niepowodzeniem przez błąd odczytu, zamieszczam zakładkę Health z programu HD Tune.

post-75405-1267812274_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 realokowane sektory, więc to może być dysk, ale pewności jeszcze nie mam. Sprawdź pamięci tak jak pisałem wcześniej.

Najprawdopodobniej nie masz obiegu powietrza w obudowie (temperatura dysku doszła do 55 stopni, a to już jest trochę dużo), trzeba coś z tym zrobić. Jak masz zorganizowane chłodzenie (dokładny opis + fotki wnętrza, jeśli da radę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chyba już wiem co było tego wszystkiego przyczyną. Przetestowałem mój nowy RAM programem memtest i okazało się, że ma on 444 błędy i na końcu testu pojawił się komunikat po angielsku, chyba mówił o tym, że RAM nie nadaje się do przechowywania plików. Następnie przetestowałem stary RAM i okazało się, że nie ma żadnych błędów i mogę normalnie instalować każdą grę. Więc te wszystkie problemy pojawiały się od nowego RAMU. Acha jeśli istnieje jakiś program do naprawy tych błędów (w co wątpie) to możecie mi podać ich nazwy ,albo linki lub jeżeli istnieje możliwość ,że te błędy w RAMie zależą od konfiguracji sprzętowej to napiszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtest? No to nic nie wiesz, bo ten program nie nadaje się do testowania pamięci. Podałem Ci programy, którymi możesz sprawdzić pamięć, porządny jest jeszcze Goldmemory. Innych porządnych programów nie znam. Jest wysoce prawdopodobne, że jest to wina pamięci, lub połączenia płyty z pamięciami, ale jest możliwe, że nie jest to jedyny winny.

Zasilacz tak, czy owak do odstrzału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wina pamięci, albo coś nie tak z połączeniem pamięci z płytą główną. Dysk należy mieć na oku. Trzy realokowane sektory to jeszcze nie tragedia, ale mogą się pojawiać następne. Napisz jeszcze jak to jest z chłodzeniem w Twoim kompie, bo wysokie temperatury potrafią mocno zmniejszyć żywotność kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem temperaturę w BIOS-ie i na procku było 28C ,a ogólnie w systemie 25C. Odnośnie mojego chłodzenia to mam w obudowie 2 wiatraki, 1 w zasilaczu ,a 2 na proocku (na procku jest jeszcze radiator).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, że dysk osiąga takie tempaeratury. Usprawnij trochę obieg powietrza w jego pobliżu. Dyski nie lubią pracować w wysokiej temperaturze i nie lubią nagłych skoków temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego dysku może wtedy była taka temperatura ,bo był włożony nowy RAM i komputer ,także co chwilę się resetował ,a wtedy jak sprawdzałem w BIOS-ie włożony był stary,sprawny RAM. Odnośnie tego nowego RAM-u czy istnieje jakaś możliwość jego naprawy czy od razu nadaje się "do kosza".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby sprawdzić go na innej płycie głównej. Niestety, ale płyty główne ECS znane są ze słabej jakości wykonania i sprawiania różnych problemów.

Temperatura dysku to nie od tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w moim kompie chyba coś się popsuło bo gdy go włączam to po ekranie Windowsa i pasku ,który pokazuje jak się ładuje komputer się resetuje. Próbowałem naprawić ten problem z płyty Windowsa poprzez opcję naprawy ,ale po załadowaniu odpowiednich plików i finalizacji naprawy obraz jest czarny i widać tylko biały kursor i nic się nie dzieje ,albo pokazuje się "bluescreen" ,który informuje m.in. o niepoprawnej konfiguracji, pojawia się tekst po angielsku ,a na końcu strony komunikat ,że następuje zwalnianie pamięci fizycznej. Czy da się jakoś naprawić ten problem np. przez ponowną instalację systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne różnice dla Rubikona (czyli tak naprawdę Codegena) potrafią być zabójcze. Sprawdź kompa na innym, sprawnym zasilaczu. Jeśli to nic nie da, to sprawdź dysk za pomocą narzędzia diagnostycznego producenta, oraz pamięć programem memtest86, lub memtest86+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytanka co to znaczy ,że zasilacz jest codgenem ,gdyż 1 raz spotykam się z tym zagadnieniem. Czy np. sprawdzając poprawność działania RAM-u na innym komputerze istnieje ryzyko ,że coś się w nim spali od zamontowania niepoprawnie działającego RAM-u.

:huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codegen, to zasilacz, który znajduje sięna czele każdej czarnej listy zasilaczy. Potrafi spalić całego kompa. Co do drugiego pytanie to nic się nie stanie. Po prostu komp będzie piszczał co oznacza, że coś mu nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej. Codegen to firma produkująca coś, co z zewnątrz przypomina zasilacz. W rzeczywistości jest to środek pirotechniczny, po którym można się spodziewać wszystkiego. Wyroby te sprzedaje pod różnymi nazwami, dwie najpopularniejsze marki to Codegen i Rubikon, ale można znaleźć też inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...