Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sh3riff

Słaba wydajność dobrego komputera

Polecane posty

Witam,

Otóż mam taki problem z moim nowym komputerem, a właściwie z jego wydajnością, ponieważ gry, które powinny śmigać na nim bez żadnej przycinki, zacinają się tak mocno, że uniemożliwiają granie, nawet dołączona do niego gra, a gdy włączam jakiś film HD, mam po prostu pokaz slajdów. Strasznie mnie to dziwi i coś tu musi być bardzo nie tak, ponieważ na moim starym, o wiele słabszym kompie ze zintegrowaną grafiką filmy HD chodziły bez zarzutu. Mozilla i Explorer też mają lekkie przycinki.

Mój komputer:

Procesor: AMD Athlon II x2 245 2,9 GHz

Karta graficzna: ASUS EAH4650(LP) 1024 MB

Pamięć RAM: 2GB DDR2 667 MHz Kingston

Dysk: 500 GB Samsung

Płyta główna: GA-M61PME-S2P (rev. 1.0)

Zasilacz: ATX-300NBRP 300W

System: Windows Vista Home Basic 32-bit SP2

Kompa mam stąd: http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonar...html#content_3c

Najnowsze sterowniki, Directx i kodeki są zainstalowane.

Rejestr wyczyszczony CCleanerem.

Komputer przeskanowany Kasperskym i Esetem.

Oddawałem na gwarancję - wszystko ze sprzętem w porządku.

Myślałem, że to może być za słaby zasilacz, ale jak jest za słaby zasilacz to chyba nie daje on takich objawów, tylko komputer się zawiesza, wyłącza itp. Tu mam tylko przycinki.

Pisałem jeszcze na dwóch forach, ale nie udało się rozwiązać problemu. Także jesteście moją ostatnią nadzieją :wink: Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i warto wspomnieć o słabym ramie - takiej lipy dawno nie widziałem, 667 MHz się już raczej nie montuje do nowych kompów, zmień to na 800 albo 1066 (zależy na co płyta pozwoli).

niestety w składakach to normalka - słabe zasiłki, kiepskie pamięci, płyta też taka sobie ;]

Na przyszłość nie kupuj gotowca, a teraz ruszaj do wymiany zasilacza i ramu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz akurat nie powinien mieć zbytniego wpływu na wydajność, tzn. przy zbytnim przeciążeniu powinien się rozłączyć. Choć fakt, że model mocno przestarzały. Sądzę, że głównym problemem jest połączenie pamięci (rodzaju i ilości) z Vistą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

W teorii powinien. Miałem Codegena i Xilence i wydajność spadła o jakieś 75% w grach. Po wymianie na Fortrona komp zupełnie inaczej się zachowuje. Także niekoniecznie zasilacz nie ma wpływu na wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem... Jedni mówią, że to zasilacz, inni że zasilacz nie ma nic do tego... Kasy na razie starczy mi na jedną z tych rzeczy, czyli albo zasilacz, albo ram. Drugą rzecz kupię gdzieś najszybciej za miesiąc. Czyli co mam najpierw kupić, żeby komp na razie w miarę normalnie chodził: zasilacz czy ramy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz - ram choć wolny to może być (W OSTATECZNOŚCI!!). Luq ma rację - jak zasilacz ma 300W, a komp normalnie pobiera 350W, to pewno sam się ogranicza z mocą (chwała mu za to ^^), i zamiast płynnej gry mamy pokaz slajdów ;]

Choć może istnieć jeszcze jakaś inna teoria :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień lepiej zasilacz, bo tak zmienisz ramy, a tu się nagle zasilacz spali i pociągnie za sobą te ramy, proca czy coś innego... tak więc ja bym nie ryzykował... ;d Oczywiście zasilacz może sam odejść jednak jak mówię, lepiej nie ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to wbrew pozorom nie jest jakiś no name (trzeba poszukać na czeskich i słowackich stronach, żeby dowiedzieć się co to za twór, ale gwarantuję Wam, że będziecie zaskoczeni). Zasadniczy problem z tym zasilaczem jest taki, że jest to bardzo stara konstrukcja i z tego powodu ma słabą linię +12V, a mocną +5V. Oczywiście zasilacz należy wymienić, bo po prostu ma za małą moc. Do tego wypadałoby dołożyć pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to wbrew pozorom nie jest jakiś no name (trzeba poszukać na czeskich i słowackich stronach, żeby dowiedzieć się co to za twór, ale gwarantuję Wam, że będziecie zaskoczeni). Zasadniczy problem z tym zasilaczem jest taki, że jest to bardzo stara konstrukcja i z tego powodu ma słabą linię +12V, a mocną +5V. Oczywiście zasilacz należy wymienić, bo po prostu ma za małą moc. Do tego wypadałoby dołożyć pamięci.

No właśnie. Wpisałem w google i wyskoczyły same czeskie strony. Kliknąłem w pierwszy link - okazało się, że zasilacz to Fortron, czyli dobra marka. I właśnie te zacinki to może nie być wina zasilacza...

Poproszę screeny z programu HD Tune, zakładki "benchmark" (po wykonaniu testu) i "Health".

Benchmark - http://i49.tinypic.com/2iu6l4n.jpg

Health - tu mam mały problem, bo jak wchodzę w tą zakładkę, to mam tylko białe pole i nic się nie pokazuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płycie masz włączoną fukcję SMART ?

Bo to dzięki niej możesz wyłowić info z zakładki health. Ewentualnie u góry wybierz dysk (domyślnie nie ładuje ze względu na RAIDY i inne cuda, jakie ludzie czasem robią dyskom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby karta miala 6 pin power nie podlaczony to mogla by byc przyczyna ale ta chyba nie posiada dodatkowego zasilania, wiec moge sie odmyslac ze problem lezy w plycie glownej,mianowicie ta plyta ma integre cinefixa 3.0 nvidia 6100 a ty masz viste i karte ati, poszukaj sterow od nvidi na kompie i je odinstaluj lub wylacz mostek z karta zintegrowana mozliwe ze vista pomieszala stery ati/NV lub pobrala je do 2 kart jednoczesnie.jesli problem bedzie w sterach nv ktore odinstalujesz/wylaczysz mostek nv6100 wtedy zainstaluj stery od ati.direct rowniez mogl sie zle zainstalowac co skutkuje zwiechami nawet na pulpicie.ilosc ramu na viste tez jest sporo za mala nie zapominajmy ze ten system to porazka zeby cokolwiek na nim dzialalo trzeba miec min 2 gb ramu u ciebie to maks.wiec wersji masz wiele mozliwe ze aktualnie komputer pracuje na zintegrowanej zobacz moze zadziala co do zasilacza jest on odpowiedni do zintegrowanej grafy ale nie do tego ATI ja nie mialem 300 nawet przy ati 9200 SE wymien to dziadostwo czym predzej bo grozi bym,bum ewentualnie zrob formata i zainstaluj win xp jesli posiadasz ... zapewne niektorzy maja problemy z nabijaniem postow wiec wytluamcze szybko.ten komputer tak naprawde nie powinien miec nic wspolnego z vista bo jest nie oszukujmy sie do 4 liter,na dodatek vista jest 32 bitowa wiec sama w sobie tutaj zamula,xp bedzie tutaj o 100 kroc wydajniejszy,a formata na przyklad robi sie po to zeby zainstalowac na nowo system,w tym przypadku xp... ktory w porownaniu do super inteligentej visty ktora chyba jest zbyt madra... nie instaluje wszystkiego badziewia jakie tylko moze,bo tak ma zaprogramowane dla ulatwienia... w przypadku visty 32 bity i xp 32 bity,przy tym sprzecie wygrywa xp... a jesli chodzi o zasilacz 300 wat a komputer aktualnei jedzie na 2 kartach graficznych to tez sie dusi troche ... ale to tylko moje mongolskie teorie.jesli nci stad nei zadziala wyjmij karte ati wlacz kompa zaisntaluj wszystko do mostka geforce 6100 dira/stery bla bla bla i zobacz czy muli dalej jesli tak to format/xp nie bawe sie w badziewna viste mialem lepszy sprzet i wolalem xp od tego syfa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)co do zasilacza jest on odpowiedni do zintegrowanej grafy ale nie do tego ATI ja nie mialem 300 nawet przy ati 9200 SE wymien to dziadostwo czym predzej bo grozi bym,bum ewentualnie zrob formata i zainstaluj win xp jesli posiadasz

Porada dnia: wymien zasilacz lub zainstaluj win xp :D To mi sie podoba:) Ide spac bedac w dobrym nastroju. Dziekuje ci, FA :)

Tekst tygodnia jak na razie. :) - Sevard

@ tonieja: Radze zajac sie czyms bardziej tworczym anizeli pisanie glupot na forum. Np mniej komputera a wiecej ksiazek, napisanych wypracowan / streszczen. Nauczysz sie konstruowac zdania, ktore przyjemnie sie czyta a nie zawieraja bledow stylistycznych, interpunkcyjnych itd... Nastepnie poczytac troszke o komputerach, by nie glosic publicznie bredni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozmawiałem z kolesiem na PW, rozejrzy się za forsą na zasiłkę, którą znalazł luq, a skoro to forton to sam sobie odkupie - przyda się na stary komp :P

OD kiedy to format likwiduje konieczność wymiany zasilacza <lol2> ? Nie powiem, dawno nie widziałem tak "mądrego" tekstu ^^

A jeśli zasilacz nic nie zmieni, to możesz wymienić ramy nawet na 1066 - to już przyzwoita szybkość, do twojego procka wystarczą spokojnie ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...