Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mistrz Togo

Zwiechy podczas grania

Polecane posty

Ostatnio podczas grania w Watchmenów i Call of Duty 2 mam dziwne zawieszenia kompa. Nagle obraz zaczyna szaleć i pojawiają się na nim różne znaki(raz nawet rzędy liter), tekstury zmieniają kolory itp. po czym musze zresetować system. Przy Codzie czasami po tej zwiesze wyskakuje błąd w stylu "DirectX napotkał na nierozwiązywalny problem". Zainstalowałem najnowszy DirectX (Luty 2010) jednak nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdznia:

- karta graficzna (w innym, sprawnym komputerze z zasilaczem o odpowiedniej mocy)

- zasilacz (pożyczyć i zamontować jakiś sprawny 400-500W, tylko nie "nonejm")

Na początek możesz ściągnąć FurMark i zrobić krótki test ("benchmark"), sprawdzić programy (np. GPU-Z po włączeniu logowania temperatur do pliku), zmierzyć napięcia pod obciążeniem ... no pare rzeczy można zrobić bez demontażu kompa ;)

Przyczyną problemu może być przegrzanie (raczej karty graficznej niż "czegoś innego"), może być spadek napięcia zasilania pod obciążeniem (zasilacze Chieftec GPS-xxx znane są z tego), ale może to być w zasadzie uszkodzenie dowolnego podzespołu z dowolnej przyczyny. Bez zrobienia testów zagadka nierozwiązywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benchmarku w FurMarku temp. doszła do 91*C. Temperatura w spoczynku wg RivaTuner stale utrzymuje ok.70*C. Zastanawiałem się czy wpływ mogą mieć umieszczone bezpośrednio pod k.graficzną tuner tv oraz karta sieciowa. Na niekorzyść działa też to, że nie mam wentylatorów w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benchmarku w FurMarku temp. doszła do 91*C. Temperatura w spoczynku wg RivaTuner stale utrzymuje ok.70*C.

Dużo. Nie "tragicznie", ale dużo.

Zastanawiałem się czy wpływ mogą mieć umieszczone bezpośrednio pod k.graficzną tuner tv oraz karta sieciowa.

Bardzo pomagają w uzyskaniu ekstremalnie wysokich temperatur GPU :P

Na niekorzyść działa też to, że nie mam wentylatorów w obudowie.

Może zacznij mieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jeśli otworzę obudowę problem zniknie jednak podczas grania znowu pojawił się ten sam problem(o dziwo po 1 minucie gry w nie wymagające super sprzętu Guild Wars, chwilę wcześniej grałem bezproblemowo 2h w Bad Company 2). Sprawdziłem temperatury podczas zwiechy i wynosiły one 79*C na karcie i 44*C na procku. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki.

beztytuu1lh.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślę że po prostu grafika ci się konczy w niektórych GF 8800 GT tak się dzieje. Możesz jeszcze spróbować przeinstalować sterowniki do grafiki i mam takie pytanko czy wcześniej też miałeś takie objawy ??

I po czym takie objawy zaczeły występować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są OK. Ja na Twoim miejscu bym zaopatrzył się w miernik i sprawdził zasilacz. Na razie wystarczy pożyczyć zasilacz 400 - 500W. Tylko markowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki.

Czyli zrobiłeś ten błąd, co sporo innych ludzi. 8800 od zawsze były gorące, do tego stery ze zwaloną obsługą wentylatora pomogły się karcie usmażyć. Jeśli jest na gwarancji reklamuj, jeśli nie, cóż czeka ciebie kupno nowej. Na "pocieszenie" dodam, że sporo osób tak skończyło - nie jesteś sam. Moja 8800gt skończyła w ten sam sposób.

Ewentualnie możesz spróbować użyć jakiś starych serów z rodziny 18x.xx choć nie liczyłby, że cokolwiek to zmieni. Może po pierwszej zwiesze, teraz jest już pewnie za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy zaczęły występować jeszcze przed instalacją najnowszych sterowników. Wcześniej miałem 191.xx.

Zainstalowałem 182.06 i po godzinie w BC2 wyskoczył mi komunikat "sterownik nv4_disp przestał normalnie pracować" po czym musiałem resetować kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...