Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Nokia 5800 od Orange

Polecane posty

Tak jak w temacie. Niedawno zainstalowalem aktualizacje oprogramowania telefonu. Efekt przeszedl moje najsmielsze oczekiwania - masxynka chodzi plynniej, nie krztusi sie byle jakimi aplikacjami java... Bylem zadowolony. Do czasu. Buszujac w Internecie natrafilem na informacje, wedle ktorej telefony z softem zmodyfikowanym przez operatora nie moga zostac zaktualizowane do wersji wyzszej niz 21. Stad pytanie - da sie jakos usunac to upierdliwe ograniczenie nie tracac gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się - chwilowa zmiana PC [product code]. Wszystkiego dowiesz się na forum 5800 (googluj). Ale z tym czy nie przekreśla to gwarancji, to nie wiem. Niektórzy mówią że tak, inni że nie.. musisz o tym poczytać.

A to co wyczytałeś to (o ile masz na myśli nie tylko swojego operatora) brednie - jestem posiadaczem 5800 z brandowanym softem od Ery i wcale nie jestem ograniczony do v21 (dostępną mam v31, podobno na dniach będzie v40). Zależy to tylko od operatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałem pozbyć się softa od operatora, tyle że z Noki E52. Jak się jednak dowiedziałem, przy zmianie product key traci się gwarancję, gdyż cały proces zmiany kodu zapisze się na serwerach Noki i w wypadku wysłania fonu na gwarancję serwisant może sobie bez problemu sprawdzić czy product code był ruszany. Pisałem do Noki w tej sprawie, napisali mi to samo:

"Dziękujemy za kontakt. Uprzejmie informujemy, że Plus GSM ma prawo do wprowadzenia własnego oprogramowania do telefonów komórkowych, które może się różnić od wersji wprowadzonej przez Nokia. W takim przypadku, właścicielem oprogramowania jest operator i Nokia nie ma prawa go zmienić. Nie ma także możliwości zmiany oprogramowania w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży i Serwisu Nokia Care. W razie gdy Pan spróbuje to uczynić samodzielnie to Pan straci gwarancję na telefon."

Dobrze, że plus daje tylko jakieś badziewiaste dodatki, które pochowałem w nieużywanych folderach, bo jak bym miał Orange Menu to bym się wściekł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...