Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

falubazek

sieć LAN

Polecane posty

Witam, mam problem z połączeniem dwóch komputerów do sieci LAN.

Posiadam oczywiście kable oraz oba komputery mają karty sieciowe lecz kiedy podłączam kabel na pierwszym komputerze jest wszystko ok ale na drugim ciągle mi wyskakuje że połączenie ma ograniczoną lub brak łączności z siecią. Czym to może być spowodowane?

Oba kompy mają windows xp professional SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak:

zakupiłem dzisiaj skrosowany już kabel, IP ustawiłem ręcznie na jedneym kompie 192.168.0.1 a na drugim 192.168.0.2 i dalej nie działa :( wpisuje w cmd ping IP i cały czas wyświelta mi że limita czasu został przekorczony. Co jeszcze można zrobić żeby to wkońcu zadziałało??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. na komputerze, na którym ustawiłeś adres 192.168.0.1 wpisujesz "ping 192.168.0.2" (bez "", oczywiście)? Próbowałeś wyłączyć systemowego firewalla? Czy kabel jest dobry (nie ma zwarć, przerw - do sprawdzenia nawet najprostszym miernikiem z brzęczykiem)?

Wydaj na obu komputerach w cmd polecenie "ipconfig /all" i sprawdź, czy w pozycji "Adres fizyczny" na obu komputerach są różne wartości. Wejdź w "Połączenia sieciowe", otwórz właściwości swojego połączenia (tego, w którym nadałeś adresy IP ręcznie), kliknij na przycisku "Konfiguruj" (tym obok nazwy karty sieciowej), wejdź w zakładkę "Zaawansowane" i sprawdź, czy coś tam nie jest dziwnie ustawione (wiem, nieprecyzyjne sformułowanie, ale tam można sporo namieszać), np. jak jest ustawiony dupleks (powinno być automatycznie). Jak masz jakąś wolną sieciówkę, to sprawdź ją na obu komputerach, może w którymś karta siadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable jest na 100% sprawny i karty raczej też (są zintegrowane)

W końcu wkurzyłem się i zorbiłem reinstall na obu kompach windowsa, czy mógłby teraz ktoś podać od początku do końca instrukcje jak to wszystko zrobić?? bo nie chcę znowu coś sam namieszać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powpisuj znowu te adresy IP, a potem znajdź w konfiguracji swojej sieci właściwości sieci lokalnej (dokładnie Ci nie powiem bo nie pamiętam jak to jest w XP). Gdzieś tam do wyboru powinny być 3 możliwości lokalizacji twojej sieci:

1.Sieć domowa

2. Sieć firmowa

2. Sieć publiczna

Ustaw ją jako sieć domową, Sprawdź jaki jest Typ Dostępu i połączenia, zajrzyj we właściwości. Jeśli nadal nie będzie działać to sprawdź czy nie ma tam przypadkiem opcji udostępniania sieci innym komputerom. Albo opisz dokładniej jak przedstawia się tam sytuacja bo nie pamiętam jak wyglądało to w XP. Upływający czas żądania może sugerować nadmierna ingerencję firewalla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem juz o co tu chodzi. Ustawiłem ip, uzyłem kreatora sieci domowej i dalej nic. Na jednym kompie nawet wykryło mi w grugpie roboczej drugiego kompa ale i tak nie mogę do niego wejsc bo pisze ze nie można odnalesc ściezki sieciowej. Sprawdzałem w wierszu i każdy komp ma inne adresy fizyczne. Ma ktoś jakieś nowe pomysły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...