Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sCothMe

Kłopotliwy brak połączenia z siecią przez router D-Link

Polecane posty

A więc sprawa ma się następująco.

Posiadam router ~~D-Link DSL-2640B~~ i mam do niego podłączone trzy komputery w domu przewodami RJ45.

Około dwa miesiące temu odłączyłem od mojego włączonego komputera przewód LAN'owy podłączony do routera (bo musiałem sprawdzić coś w obudowie PC i wyciągnąć go spod biurka rozłączając przewody). Po tym zajściu miałem kłopoty z połączeniem się z internetem, internet w zasadzie mam ...ale... zauważyłem że jak tylko mam jakąś usterkę swojego komputera, niemożność odpalenia systemu itp; to automatycznie na innych komputerach domowych + WiFi odcinane jest połączenie z internetem, tak jakby to właśnie router blokował połączenie z siecią.

Co może być tego przyczyną i ewentualnie jak to naprawić, żeby inne komputery mogły się połączyć nawet wtedy kiedy mój komputer jest w "remoncie".

PS: nie grzebałem w ustawieniach routera bo się na tym nie znam, poza tym nie wiem nawet jak się do nich dostać. Nie wiem też czy router ma jakiś firewall bo od nowości podłączyłem do niego przewody, odpaliłem oprogramowanie i jedyne co zrobiłem to założyłem hasło na bramkę. Nic więcej.

Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a próbowałeś zresetować router, ew. przeinstalować oprogramowanie na kompie?

Jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy: nie masz na swoim komputerze w windowsie uruchomionego jakiegoś udostępniania połączeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...