Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zizou666

Problem z instalacja Ubuntu

Polecane posty

Otoz dzis postanowilem jako drugi system (mam Win 7) wgrac sobie na laptopa najnowsza wersje Ubuntu. Pobralem takowa, wypalilem na plyte, wydzielilem niewielka partycje tylko pod ten system no i uruchomilem ponownie kompa, bootowanie z CD ustawione i nagle zonk... Otoz po wyborze jezyka i wyborze opcji "instaluj" badz tez "uruchom w trybie bezpiecznym bez instalacji" (cos takiego), pojawia sie na srodku ekranu logo Ubuntu i nic sie nie dzieje. Czekalem chyba z 20 minut, ale wygladalo mi na to, ze komp sie zawiesil. Po chwili tez przestaje czytac plyte i po prostu panuje cisza. Uruchomilem ponownie i wybralem trzecia opcje, czyli spawdzenie plyty w celu wykrycia ewentualnych bledow, i o dziwo, ta opcja zadzialala bez problemowo i jak mozna przypuszczac nie wykazala zadnych bledow. Kurcze nie wiem co robic. W ostatecznosci moge pozyczyc jakas inna instalke Ubuntu od kolegi, ale obawiam sie, ze to moze niczego nie zmienic. Slszalem jeszcze o odpalaniu instalki Ubuntu z pamieci flash. W ostatecznosci moge sie zdecydowac i na ten krok, ale musialby mi ktos wyjasnic jak to zrobic, bo kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Z gory dzieki za pomoc wszystkim "linuksowcom". ;)

EDIT: Przepraszam za nie napisanie najwazniejszej rzeczy czyli konfiguracji laptopa, juz sie poprawiam:

Laptop Acer 7730GT. Najwazniejsze parametry: procek core 2 duo T6500, RAM 4GB (wiec watpie zeby to byla przyczyna), karta GeForce 9600M GT, win7 32bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec udalo mi sie zainstalowac Ubuntu w koncu z poziomu Windowsa. Mam jednak problem, bo jak je uruchamiam to sie wiesza tak samo jak podczas proby instalacji z plyty czy z USB. Jesli wybiore inna opcja np demo mode to dzieje sie to samo. Logo Ubuntu wygasza sie i rozjasnia a po chwili przestaje i pozostaje tylko wyciagniecie baterii. Mial ktos jakis taki problem? Z gory dzieki za jakies rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem ze sterownikami. Niestety, ale to dosyć częsta przypadłość Ubuntu. Poszukaj w necie, czy nie ma jakichś znanych problemów z instalacją Ubuntu na modelu notebooka, jaki posiadasz. Być może od razu znajdziesz rozwiązanie.

Naciśnij esc podczas ładowania się Ubuntu (zaraz po wyjściu z GRUBa, czy co tam masz, za bootloader) i spisz zawartość ostatniego wiersza, jaki będzie widoczny, jeśli nic nie będzie widoczne to zobacz co się stanie po naciśnięciu kombinacji Ctrl+Alt+F1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devilss

A próbowałeś uruchomić live cd i z tego poziomu zacząć instalację? Taka opcja też jest możliwa. Gdyby wciąż były błędy polecam zmienić dystrybucję Linuxa np na Mint lub Opensuse. Spore wsparcie jest też dla Debiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...