Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nozdormu

(Asus) ASRock 775DUAL-VSTA Problem

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem z kompem. Swego czasu spalil mi sie zasilacz w kompie. Kupilem nowy "Fever model: cl-8400btx 400W". Po wlaczeniu kompa zawiesza mi sie na starcie. sprawdzalem na kilku klawiaturach (pod ps2 i usb) i na zadnej nie moge dac F1 lub F2. Swieci sie dioda od "num locka". Speaker nie daje zadnych dzwiekow i jest prawidlowo podlaczony.

dsc0001ys.jpg

A w prawym dolnym rogu mam 0085.

Czego to moze byc wina? wymienic plyte glowna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny "zasilacz" też się pewnie spali. Generalnie średni interes zrobiłeś, bo zasilacze Fever znajdziesz na każdej czarnej liście. Do wymiany.

Jeśli zaś chodzi o sam problem, to potencjalni winni to:

- obecny zasilacz, warto sprawdzić kompa na czymś normalnym.

- poprzedni zasilacz nie odszedł sam, tylko zabrał ze sobą coś jeszcze (płytę główną i być może coś jeszcze).

- padła bateria podtrzymująca pamięć ulotną BIOSu, możesz spróbować wymienić, taka duża płaska bateria na płycie głównej, trudno przeoczyć.

Możesz spróbować zresetować ustawienia BIOSu (F1 na ekranie, który Ci się pojawia), być może wystarczy.

I tak przy okazji zapoznaj się z zasadami umieszczania obrazków na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, tak mi to wygląda. Ale spróbuj najpierw zresetować ustawienia BIOSu, może to tylko jednorazowy wybryk. Posprawdzaj kondensatory na płycie głównej (czy nie są wypukłe, lub rozlane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie wymyślę, co by nie wymagało pewnych bardziej skomplikowanych zabiegów, czyli np. przekładania części. Możesz oddać kompa do diagnozy do jakiegoś serwisu, koszt powinien się zamknąć w parudziesięciu złotych (zazwyczaj 30-40 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...