Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pikasso

Komputer się wyłącza

Polecane posty

X3 425

2Gb 1330mhz

450w chieftec

grafika gf 7300gt

Gigabyte ga-ma770t-ud3p

windows xp home z service pack 2

Wymieniłem części na nowe (podane wyżej) i po zainstalowaniu windowsa na nowo komputr po pewnym czasie się wyłącza. Dzieje się to nawet przy słuchaniu muzyki i innych czynnościach nie obciążających sprzętu. Co to może być?

Temperatury jakie pokazuje everest

dysku 30 stopni

grafiki 43

procka przy każdym rdzeniu 34

procesor 79, a w biosie pokazuje 41

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procesora dobrze zamontowane? Sprawdź temperatury organoleptycznie. Jeśli radiator na chłodzeniu jest letni to znaczy, że może źle stykać z procekiem (na niego strzelam, że winny :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz, który masz powinien starczyć, ale

Sprawdź napięcia jakie podaje zasilacz (miernikiem!).

GPSy niekiedy podają zbyt niskie napięcia na linii +12V, zwłaszcza pod obciążeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz do wymiany. Niewiele można z tym zrobić na własną rękę. Jak zmierzysz napięcia, to podaj je na forum, to zinterpretujemy, czy są ok, czy nie. W mojej sygnaturce masz link do poradnika "Jak mierzyć napięcia?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nowe części były cały dzień testowane na 650w chieftec i nic.

Na razie nie udało mi się załatwić miernika by zmierzyć napięcia.

Więc wszytko mówi za tym by zmienić zasilacz,możecie polecić jakiś dobry i nie zbyt drogi ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę do 250zł,nie chciałbym tej kwoty przekroczyć. Jak już piszę to chciałbym kupić jakąś kartę grafiki bo tego gf 7300gt to mam tak tymczasowo. Poszukuje karty tak do 400zł gram na 17calowym monitorze ctr w 1024x768.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będzie Fortron 400W GHN.

Jak już piszę to chciałbym kupić jakąś kartę grafiki bo tego gf 7300gt to mam tak tymczasowo. Poszukuje karty tak do 400zł gram na 17calowym monitorze ctr w 1024x768.

Do tego monitora? HD5670 to rozsądny max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma brać Radka HD4850 to ja bym się skłonił bardziej ku poszukaniu GTSa 250 w jakiejś rozsądnej cenie. Są bardzo podatne na podkręcanie, a w niektórych grach wydajnościowo dorównują nawet HD4870. Sam mam taką kartę i w rozdziałce 1280x1024 nie mam problemów z żadną grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Fortron 400W GHN i tani ale czy te 400w wystarczy??? Możliwa późniejszym czasie jakaś modernizacja sprzętu,więc jak będzie to dam rade dać trochę więcej za zasilacz.

A co powiecie na takie zasilacze??

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-modxstre...ttr=2239:278636

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthx...ttr=2239:278637

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy spokojnie starczy do konfiguracji z jedną kartą graficzną, poza tym ma modularne okablowanie i cieszy się lepszą opinią, choć obydwa zalinkowane zasilacze są bardzo dobre. Jeśli możesz wydac więcej, to ModXStream będzie najlepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...