Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kanarek15

Problem z nagrywarką

Polecane posty

Witam mam problem z nagrywarką Samsung TSST corp CDDVDW SH-S202N

gdy nagrywałem płyty nagrywarka chodziła głośno i poziom bufora był ciągle 98%.

Teraz gdy nagrywam, nagrywarki nie słychać, tak jak by nie chodziła... poziom bufora przy nagrywaniu skacze 20-70% i płyty nagrywają się około 40minut, a nie jak zawsze 7min... Co mogło się zrobić? ASPI, DMA włączone, biosy wszystko najnowsze jest.

--

Udało się, rozwiązałem sam ten problem, ale napewno komuś się przyda rozwiązanie.

ROZWIĄZANIE:

1.Ściągamy ForceASPI v1.8

2.Instalujemy, > najpierw włączamy KILLASPI.bat (klikamy jakikolwiek przycisk jeśli poprosi o to) uruchamiamy komputer ponownie, następnie włączamy INSTASPI.bat, uruchamiamy ponownie.

3.Wchodzimy: Mój komputer > Właściwości > zakładka Sprzęt > Menedżer Urządzeń > rozwijamy Kontrolery IDE ATA/ATAPI

mamy tam podstawowe kanały i pomocnicze IDE, sprawdzamy we wszystkich czy jest ustawiony tryb DMA. Klikamy prawym WŁAŚCIWOŚCI na kanał, zakładka tryb transferu.

4.Jeśli w którymś jest PIO, to jest właśnie przyczyna, trzeba zmienić na DMA, ale w 'bieżący tryb transferu' będzie ciągle PIO.

5.Musimy odinstalować ten kanał w którym tryb nie chce się przestawić, klikamy prawym na kanał i odinstaluj.

Jak go odinstalujemy, uruchamiamy komputer ponownie, kanał zainstaluje się sam od nowa i wyskoczy że znaleziono nowy sprzęt (nagrywarkę) wszystko się samo ładnie ustawi, i powinno być OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...