Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Jaskinie Gier - pomóż nam przygotować tekst o salonach z automatami

Polecane posty

Na pewno część z was zna tzw. salony z automatami gier. Przygotowujemy artykuł na ich temat i potrzebujemy waszej pomocy! Pokażcie nam salony z waszej okolicy, napiszcie w co się w nich gra i za ile.

Jak wyglądają dzisiaj? Gdzie są? Czy cieszą się taką samą popularnością co niegdyś? W jakie gry można pograć? W końcu ? za jakie pieniądze? Te i inne informacje możecie słać na adres gregorius@cdaction.pl ? najlepiej z dopiskiem ?Jaskinie gier? - oraz wklejać w TYM WĄTKU FORUM.

Przede wszystkim jednak będziemy wdzięczni za fotografie salonów gier z waszych miast. Pamiętajcie, by zapytać właściciela o zgodę na zrobienie zdjęcia. Foty ślijcie na wyżej wspomniany adres. Uwaga - wysyłając wasze prace równocześnie zgadzacie się na ich publikację na łamach CD-Action.

Dla porządku, umówmy się, że zgłoszenia będą miały konkretną formę - wysyłając je, spróbujcie po prostu wypełnić poniższy schemat:

* Nazwa salonu: [Jeśli ją posiada]

* Miejscowość, w jakiej się znajduje:

* Liczba automatów:

* Przykładowe tytuły gier/automatów: [starajcie się wybrać te najbardziej oblegane, ale i piszcie o takich, które uważacie za z jakiś wzglęgów ciekawe]

* Cena żetonu/gry: [Jeśli to koniecznie opiszcie, jakie są zasady "płatności"]

* Uwagi: [Jeśli najdzie was wena napiszcie kilka zdań o tym, jaki panuje w nich klimat, jacy ludzie w nich przesiadują, jaka jest ich historia, tak byśmy mogli wczuć się w to miejsce]

* Zdjęcia: [Nie więcej niż 2-3, chyba, że uznacie, że są rzeczy, które szczególnie warto pokazać]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to się zalicza więc:

Nazwa: Funcity

Miasto: Katowice

Liczba automatów: około 40

Przykładowe tytuły gier/automatów: Tekken, The Fast & The Furious, Snajper. Czy różne automaty od : Sega, Atari, Namco czy Konami.

Cena żetonu/gry: Jeden żeton = 1 zł, gry zwykle wymagają 1-2 żetony (2 to najwięcej)

Uwagi: Jest to duża przestrzeń wypełniona automatami, air hockeyami, bilardem, kręglami i barkiem. Znajdują się tam

Air Hockey, automaty siłowe, bujaki, dart, flippery, symulatory, gry video, stoły piłkarskie. "Salon dla wszystkich i w każdym wieku....Bo życie to gra.... .

Zawsze można przyjść ze znajomymi pograć w bilard czy w Tekkena i w między czasie kupić sobie coś do picia.

I fotki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Nazwa salonu: [Jeśli ją posiada] Salon gier (egzystował od 1988 do 1996 roku)

* Miejscowość, w jakiej się znajduje: Dzielnica Bytomia, Miechowice.

* Liczba automatów: 8

* Przykładowe tytuły gier/automatów: [starajcie się wybrać te najbardziej oblegane, ale i piszcie o takich, które uważacie za z jakiś wzglęgów ciekawe] - Ja pamiętam Tekken, Mortal Kombat, Rambo, Ghost coś tam, Street Fighter, i w sumie same nawalanki były i gry o statkach kosmicznych!!!

* Cena żetonu/gry: [Jeśli to koniecznie opiszcie, jakie są zasady "płatności"] Za sto starych (tych różowych) złotych miało się 5 żetonów!!! Czyli 20 za jeden!!! Stare czasy!!!

* Uwagi: [Jeśli najdzie was wena napiszcie kilka zdań o tym, jaki panuje w nich klimat, jacy ludzie w nich przesiadują, jaka jest ich historia, tak byśmy mogli wczuć się w to miejsce] Klimat był mroczny bo i okien nie było!!! Taka mała budka z pustaków, w środku kasa i 6-8 automatów!!! Wiem, że gość ktory to prowadził splajtował i się powiesił z tego powodu a teraz w tej budce to usługi krawieckie są!!! Chociaż dawno tam nie byłem więc może i coś innego.

* Zdjęcia: [Nie więcej niż 2-3, chyba, że uznacie, że są rzeczy, które szczególnie warto pokazać] Brak ale mogę zrobić jak to teraz wygląda!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Zapodam, niestety zdjęć jak co brak, ale mogę tak po trochu opisać :P, najwyżej usuniecie jak coś (nie będe się gniewał jak ostanio :D)

* Nazwa salonu EUROGAMES

* Miejscowość Gdynia (w Centrum Gemini)

* Liczba automatów (nie wiem dokładnie ale trochę jest)

* Przykładowe tytuły gier/automatów Cóż Najbardziej cieszył Się Matal Slug 2, i niekiedy Daytona USA złączony z innym automatem tej samej gry :P przez co można sobie z kumplem obok rywalizować, Są też Celowniczki Time Crysis i House of dead, i parę różnych wyściowych, był też lubiany Tekken tag Tournament.

* Cena żetonu/gry 2zł jak pamiętam

* Uwagi: Czasem tam przychodziłem o 15 w południe po szkole, i z tego co zauwarzyłem jest zamknięty, mimo że godz otarcia były czynne, a nigdzie infomacji że jest awaria czy urlop brak, i tak przez cały tydzień, ale czasem był otwary, no i oprócz automatów z grami są, Pinballe, Stoły bilardowe (dwa) stół do odbijania krążkiem (też dwa chyba) i cieszący się :P pozerstwem Bokser (Maszyna sprawdzania naszej siły) no i ruchomy kosz :P, ogólnie rzadko odwiedzanie miejsce, przeważnie wagarowicze sobie tutaj urządzały zabawy :P, ogólnie niezbyt duże miejsce w sam raz żeby się rozerwać na 2godz może więcej jak masz trochę drobniaków.

* Zdjęcia BRAK, ale dobrze znam układ, rozmieszczenia, ale ktoś z tych okolich czytelnik może zapodać (jeśli jest), bo teraz aparatu nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Nazwa salonu: Brak

* Miejscowość : Ramstein ( Niemcy)

* Liczba automatów: 9-10

* Przykładowe tytuły gier/automatów: Deer Hunting, Metal slug, Tekken, oraz miniaturowa wytwórnia Dog tagów ( można chyba zaliczyc?) + kilka innych gier. Zmieniają się one co tydzien czy 2.

* Cena żetonu/gry: od 50 centów (amerykańskich) do 2-3 $

* Uwagi: Amerykanie kochają gry, dlatego też mają automaty , przy tzw. Food Court (tzw. paszarnia :) )

* Zdjęcia: 26/02/2010 wrzuce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...