Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k4cz0r

Komputer się nie uruchamia [wina RAM]

Polecane posty

Wypowiedź: #1Komputer się nie uruchamia [RAM]

Konfiguracja:

Gigabyte GA-M61SME-S2

Athlon X2 4400+

zint. GF 6100

Geil 2GB DDR2 800Mhz CL5

Zasilacz Feel III 350W

Komputer działa normalnie gdy są pamięci w dualu [2x2gb Geila] lecz tak czy siak widzi tylko jedną kość. Gdy wyjmę jedną, uruchamia się "jak mu się zachce" , tzn. działa normalnie, wiatraczki się kręcą ale 0 reakcji na monitorze czy z 'beepa' . Prawdopodobnie jedna szyna pamięci jest spalona w płycie, ale co to ma do drugiej i dlaczego wszystko działa normalnie z dwoma pamięciami [mimo że jedna działa], a z jedną już jest mieszanie ? Jak już uda się i załapie, to zazwyczaj normalnie działa ale zdarza się zwieszka, że działa tylko myszka i trzeba reset zrobić to znów nie chce się włączyć. Reset biosu [baterią, cmosem oraz w samym biosie] nic nie dał....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mógłbym obwiniać gdyby na odwrót było [na dualu źle, single - dobrze], zresztą ten zasialcz ma już z 2 lata i żadnych problemów z nim nigdy nie było. Feel [tym bardziej III] jest w miarę dobrym zasilaczem o ile nie trafi się na bubla [chociaż nieporównywalnym do np. Chiefteca, Tagana czy OCZ'a].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tracer(4life 400W) działał bezproblemowo jakieś 3 lata, aż pewnej nocy kiedy włożyłem wtyczkę od zasilania do prądu spalił się(nawet nie włączyłem kompa) :) . Radzę ci wymienić go jak najszybciej na np. TEGO Fortrona za 99zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mógłbym obwiniać gdyby na odwrót było [na dualu źle, single - dobrze], zresztą ten zasialcz ma już z 2 lata i żadnych problemów z nim nigdy nie było. Feel [tym bardziej III] jest w miarę dobrym zasilaczem o ile nie trafi się na bubla [chociaż nieporównywalnym do np. Chiefteca, Tagana czy OCZ'a].

Prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się. że ten "w miarę dobry zasilacz" uszkodził coś w kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszkodził, to zrobił to dużo wcześniej :) Bo wystarczy, że włożę drugą kość ram i komputer od razu odpala. Kto mi to wyjaśni ? A zasilacz na chwilkę wymienię na mojego Chiefteca 400w dla spokoju ducha i zobaczę czy to coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane...ta pamięć Geila po prostu nie współgra z tą płytą. Wsadziłem z ciekawości jedną pamięć z mojego komputera Patriota i od razu normalnie odpala i wszystko działa w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane...ta pamięć Geila po prostu nie współgra z tą płytą.

Przed kupnem należy się zapoznać z czymś takim jak Memory Support List i sprawdzić na jakim napięciu najlepiej działają pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta [i w ogóle wszystkie części z tamtego komputera] to są moje stare części i na samym początku w tej płycie były 2x1GB Kinstona 667 Mhz. Według właśnie tej listy na stronie Gigabyte, ta płyta nie wspiera żadnych pamięci Geila a tym bardziej 2GB [są tylko jakieś na taktowaniu 667 Mhz dziwnej firmy]. Ale jak widać, Patrioty na standardowym napięciu 2.0V i 800 Mhz współgrają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...