Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skisek

Zbyt wysokie temperatury !

Polecane posty

Mam problem ! Chodzi o to że mam zbyt wysokie temperatury procka. Podczas pracy z OgnistymLisem 3.5.8 i AVG Antyvirus ma 60°C o.O Jest jakiś sposób na zbicie temperatury ??? Jako potwierdzenie że nie żartuję daje screeny z :

a) AsRock OC Tuner

min_60coabda.jpg

B) OCCT

min_2010021919h11cpu169bd.jpg

min_2010021919h11cpu217ea.jpg

min_2010021919h11cpu34e1c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przełożyłem ramy ^^ Póki co żadna różnicy nie ma.

A z tym chłodzeniem to przez 6 miesięcy by było wszystko ok i nagle okazuje się że było źle zamontowane ? Coś takiego może się zdarzyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to wina pasty. Pewnie wyschła na bokach itd. bo na boxy walą taki crap, że szkoda gadać ;) Odmontowanie chłodzenia i zamontowanie ze zmienioną pastą powinno pomóc. Tylko pamiętaj aby oczyścić i procesor z niej i chłodzenie. Następnie nałóż małą kóleczkę na środek procesora i rozsmaruj dokładnie jakąś kartą (np. miejską :D) i dopiero zamontuj. Tylko nie za dużo pasty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze pytam ale jestem n00bem w tych tematach. Jak zdjac chlodzenie z procka ? :P

zaczep będziesz miał na górze między chłodzeniem a zasilaczem, jak masz małe dłonie to może Ci się uda :) ja bym preferował wyjąć płytę i zrobić to mając dostęp z każdej strony. Łatwiej później nasmarować pastą i założyć cooler. Ale skoro nie wiesz jak odpiąć to chyba nie będę Ci polecał wyciągać płyty. Choć z drugiej strony trzeba się wybitnie postarać żeby coś zepsuć :)

Próbuj a satysfakcja będzie większa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pastę i temperatura spadła do 51°C. To dobrze ???

Niektóre pasty trzeba wygrzać, aby osiągnęły najlepsze właściwości. Niestety nie wiem jaka została dodana do Tacensa Gelus, bo producent nic o tym nie pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą robiłem test w OCCT. 3ghz i jedziemy :D Udało się ! Wcześniej (ok. 1 godzinę temu) ledwo udało się zakończyć na standargowych zegarach (2,6 ghz) !

Pozmieniałem napięcia procka i w stanie spoczynku mam ok.45 - 47°C

Screen z OCCT.

min_2010022113h58cpu181f7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to i tak trochę zbyt dużo. Ale powiedz mi, dlaczego nie zmniejszyłeś napięć? Po podkręceniu na satysfakcjonujący poziom trzeba szukać jak najniższych i stabilnych napięć :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...