Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor00179

Rozwiązany: Karta graficzna? Mobo? Kable? Co sie zepsuło?

Polecane posty

Wlasnie (no, kilka godzin temu) przyszedl do mnie nowy komp. Kupilem na czesci i mialem go zlozyc samemu. Juz raz (nie liczac upgradow) to robilem wiec przynajmniej teoretycznie wiedzialem co mam robic. Zaczelo sie od obudowy. 'Poleczki' na karte graficzna (i karte dzwiekowa) byly za dlugie przez co karta nie siegala do konca plyty glownej. Probowalem i probowalem, az w koncu wzialem rozne domowe narzedzia i wykrzywilem blaszki, ktore do siebie nie pasowaly. Musialem to robic zarowno w przypadku Xonara DS i GF9800GT. Dziwna sprawa bo nikt na stronie nie narzekal na zle wykonanie obudowy i wszyscy byli tylko zachwyceni i w ogole. Jakos sie uporalem z problemem co jednak ponioslo pewne koszta - blaszki na koncu dzwiekowki i grafy zostaly wygiete z 90 stopni do 45....

Po podlaczeniu wszystkiego co sie dalo (tak mi sie wydaje) wlaczylem kompa i zonk. Karta graficzna dziala jak odkurzacz. Kupilem model z malym i szybkoobrotowym wentylatorkiem (zeby zaoszczedzic na miejscu w obudowie) i wiedzialem, ze bedzie glosniejszy niz rozwiazania Asusa w Radeonie 3850 na moim drugim kompie, ale mimo wszystko gdy karta halasuje tak przerazliwie cos jest nie tak. Nie udalo mi sie jednak ustalic co. W dodatku monitor pokazywal, ze brakuje sygnalu. Podlaczylem wiec karte graficzna do mojego drugiego kompa aby sprawdzic co jest nie tak. Tutaj olbrzymie zaskoczenie - karta dzialala od poczatku i bez najmniejszych problemow. Nawet wentylatorek stal sie bezglosny. Wiec chyba jest z nia wszystko ok?

Inna mozliwoscia jest obudowa. NZXT Beta, ktora na zdjeciach w necie wygladala fajnie, wcale taka fajna nie jest. Wspomnialem o zbyt dlugich poleczkach przy wejsciach PCi-E itp, ale to nie wszystko. Kable sa dziwnie posklejane, a miejsca na karte jest absurdalnie malo. Nie mam mozliwosci tego sprawdzic, ale czy jest mozliwosc, ze kable z obudowy sa zrabane i przez to nie dziala reszta komponentow? Malo prawdopodobne, ale obudowa to najmniejszy problem wiec bym sie ucieszyl...

Kolejna rzecza, ktoa mogla (jak sadze) spowodowac brak sygnalu w monitorze, jest plyta glowna. Skoro GF9800GT dziala jak powinien to moze cos z wejsciem w mobo jest nie tak? To dosc prawdopodobne bo zanim zauwazylem, ze to obudowa blokuje karte graficzna przed jej dosunieciem do otworu PCI-E to probowalem ja wepchnac sadzac, ze to mobo ma za ciasne wejscie. Moze cos zniszczylem? Staralem sie byc delikatny, ale kto wie?

Po kilku godzinach kombinowania ekran monitora (LG L1734S 17") wciaz pokazuje brak sygnalu. Co moglo sie zepsuło? Zebyscie nie musieli bladzic kompletnie po omacku podam specyfikacje sprzetowa:

Athlon II x3

XFX GF9800GT 512MB (to chyba green edition - bez wejscia 6pin na dodatkowe zasilanie)

2x 2GB DDR3 OCZ Obsidian 1600mhz

MSI 770-C45 AMD 770

OCZ 500W Mod XStream Pro PSU

Samsung SpinPoint F3 500GB Hard Drive SATAII

Asus Xonar DS PCI 7.1

A teraz komp na ktorym testowalem GF9800GT zeby sprawdzic, czy jest zrypany:

Phenom II x3

2. 2GB OCZ DDR3 1333

GIGABYTE 790

Antec Three Hunded Case

Blagam pomozcie bo po calym dniu 'zabawy' z tym kompem juz nie mam sily. Wilekie dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...